Trwa ładowanie...
d22cgr0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Akcja bicia rekordu w liczbie osób nocujących w zoo

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku organizuje bicie rekordu Polski w liczbie osób, które spędzą noc w zoo. Specjalny program przygotowano dla dzieci. Będą m.in. konkursy i opowieści opiekunów zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie papugi - ary szafirowe - z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku
Dwie papugi - ary szafirowe - z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku (PAP, Fot: Marcin Bednarski)
d22cgr0

"ZooNoooc - najsenniejszy rekord Polski w płockim zoo" odbędzie w nocy z 4 na 5 lipca. Rejestracja internetowa chętnych do wzięcia udziału w biciu rekordu rozpocznie się w piątek, 27 czerwca na stronie zoo.plock.pl do wyczerpania limitu 999 uczestników.

- Noc w płockim zoo może spędzić każdy, kto wypełni specjalny formularz. Liczba 999 osób, które mogą wówczas odwiedzić ogród, wynika ze względów bezpieczeństwa. Cała akcja ma na celu popularyzację wiedzy o życiu ogrodu zoologicznego i jego mieszkańców. Będą zagadki dotyczące zwierząt, prezentacja historii naszego ogrodu, a także możliwość uczestniczenia w sprzątaniu i porannym przygotowaniu pożywienia dla zwierząt - powiedział dyrektor płockiego zoo Aleksander Niweliński.

Dodał, że dla rodzin z dziećmi, które zdecydują się na udział w "ZooNooocy", zostanie przygotowane specjalnie pole namiotowe na przestronnej polanie, znajdującej się na terenie ogrodu. - Pozostali będą nocowali tam, gdzie wybiorą sobie miejsce, oczywiście bezpieczne, na przykład na ławkach, trawnikach. Będzie to okazja do obserwowania nocnego życia zwierząt. Jeżeli pogoda nie dopisze, będą otwarte pawilony, gdzie każdy będzie mógł się schronić - zaznaczył Niweliński.

d22cgr0

Wszyscy, którzy zechcą przenocować w płockim zoo, powinni zabrać ze sobą termos, latarkę, karimatę, materac, koc, śpiwór i płaszcz przeciwdeszczowy, a rodziny z dziećmi dodatkowo własne namioty. Dzieciom i młodzieży do 18. roku życia w czasie nocnego pobytu w ogrodzie będą musiały towarzyszyć osoby dorosłe - rodzice lub opiekunowie prawni.

Najmłodsi będą mogli korzystać m.in. z parku linowego. Będą też konkursy i ognisko. Zaplanowano też pokaz zwierząt żyjących w terrariach. Od północy 4 lipca do świtu 5 lipca obowiązywała będzie cisza nocna. W tym czasie planowane jest rozpoznawanie głosów zwierząt. Rano rozpocznie się w kuchni przygotowywanie pożywienia dla zwierząt, a następnie napełnianie pokarmem zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmienie fok i pingwinów.

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku o powierzchni ok. 15 ha został założony w 1951 r. Mieszka tam ponad 3200 zwierząt reprezentujących 307 gatunków, w tym wiele rzadkich, zagrożonych wyginięciem. Placówka ma jeden z największych w kraju pawilonów dydaktyczno-naukowych.

Od 2002 r. płockie zoo należy do Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych. W ciągu roku ogród odwiedza ponad 250 tys. osób.

d22cgr0

Podziel się opinią

Share

d22cgr0

d22cgr0
Więcej tematów