Trwa ładowanie...

Akcja antyterrorystyczna w Chemnitz, co najmniej 1 zatrzymany

Podczas akcji antyterrorystycznej w Chemnitz na terenie Saksonii niemiecka policja zatrzymała co najmniej jedną osobę - podały w poniedziałek niemieckie media. Funkcjonariusze jednostki antyterrorystycznej przeszukali wieczorem kilka mieszkań.

Akcja antyterrorystyczna w Chemnitz, co najmniej 1 zatrzymanyŹródło: AFP, fot: BORIS ROESSLER
d4081te

Jak pisze "Bild", który jako pierwszy poinformował o akcji, policja nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących zatrzymanego.

Uzbrojeni w pistolety maszynowe policjanci przeprowadzili akcję w domu mieszkalnym w dzielnicy Gablenz. Oddział policji użył pojazdu wykorzystywanego w operacjach antyterrorystycznych. Policjanci mieli ze sobą psa do wykrywania ładunków wybuchowych. Do przeszukań doszło też na osiedlu im. Fritza Heckerta.

Śledztwo nadzoruje prokuratura federalna w Karlsruhe, prowadząca sprawy związane z terroryzmem.

d4081te

W październiku w Chemnitz doszło do akcji policyjnej przeciwko uchodźcy z Syrii Dżaberowi al-Bakrowi, który miał przygotowywać zamach na lotnisko w Berlinie. Domniemany terrorysta wymknął się jednak policyjnej obławie. Zatrzymali go wkrótce potem jego rodacy i przekazali w ręce policji. Al-Bakr popełnił samobójstwo w celi w więzieniu w Lipsku.

Nie wiadomo, czy obecna akcja ma związek z tamtymi wydarzeniami czy też jest zupełnie nowym przypadkiem.

Zobacz także: Tak dżihadyści niszczą zabytki Palmiry. Rosjanie publikują nagranie

d4081te
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4081te
Więcej tematów