Trwa ładowanie...
d4eivvd

Afgański minister twierdzi, że bin Laden żyje

Afgański minister spraw zagranicznych Abdullah Abdullah poinformował, że posiada dowody na to, że przywódca al-Qaedy Osama bin Laden i przywódca duchowy talibów mułła Mohammed Omar nadal żyją. Minister powołał się na informacje afgańskich służb wywiadowczych.

Share
d4eivvd

We wtorek prezydent Pakistanu Pervez Musharaff wyraził przekonanie, że bin Laden mógł zginąć, ale -jak przyznał- nie ma na to dowodów. Jego zdaniem nie jest możliwe, by bin Laden ukrywał się na terytorium Pakistanu.

Dwa dni temu odnaleziono odręcznie napisany przez Osamę list do szefa operacyjnego swojej organizacji Abu Zubaydaha. List został znaleziony wśród papierów, które miał przy sobie Zubaydah, kiedy go aresztowano w Pakistanie.

Według dziennika Time oznacza to, że Osama bin Laden na pewno żył pod koniec grudnia ubiegłego roku, czyli przeżył amerykańskie naloty na jaskinie Tora Bora w Afganistanie.

W liście bin Laden wezwał swojego szefa operacyjnego do kontynuowania walki ze Stanami Zjednoczonymi. Napisał, że gdyby jemu się coś stało, walkę ma kontynuować Zubaydah. Zubaydah przebywa obecnie w amerykańskim areszcie.

Saudyjski milioner Osama bin Laden, przywódca organizacji terrorystycznej al.-Qaeda, oskarżany jest o planowanie i doprowadzenie do zamachów na Stany Zjednoczone z 11 września ubiegłego roku.(iza)

d4eivvd

Podziel się opinią

Share
d4eivvd
d4eivvd
Więcej tematów