Groźny Afgańczyk zatrzymany. Był podejrzany o ataki na żołnierzy
Straż Graniczna wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymała Ahmada K. Obywatel Afganistanu był poszukiwany listem gończym. Jest podejrzany o ataki na polskich żołnierzy i udział w przerzucie migrantów z Białorusi. Grozi mu do 30 lat więzienia.
Do zatrzymania doszło 10 września.
"Straż Graniczna wspólnie z Żandarmerią Wojskową, zatrzymała obywatela Afganistanu Ahmada K. - poszukiwanego listem gończym przez 8 Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mężczyzna podejrzany jest o ataki na polskich żołnierzy pełniących służbę na granicy z Białorusią" - przekazała w wydanym komunikacie Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Jak dodano "Afgańczyk pełnił też ważną rolę w procederze przerzutu migrantów z Białorusi do Polski".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: czy rząd poradził sobie z nalotem dronów? Zapytaliśmy posłów
Groźny Afgańczyk zatrzymany. Grozi mu 30 lat
Mężczyzna usłyszał już zarzut czynnej napaści na żołnierza RP oraz został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na 3 miesiące.
Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 30 lat.
Przeczytaj też:
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Warszawie