Trwa ładowanie...
21-11-2014 17:49

Afera w Porcie Wojennym. Aresztowano cztery osoby

Kolejna afera w Porcie Wojennym w Gdyni. Śledztwo Żandarmerii Wojskowej doprowadziło do zatrzymania czterech osób. Dwóch wojskowych i dwóch cywilów z Portu Wojennego w Gdyni. Podejrzewani są o kradzież paliwa oraz instrumentów muzycznych.

Afera w Porcie Wojennym. Aresztowano cztery osobyŹródło: Oficjalna Strona Żandarmerii Wojskowej
d1k209o
d1k209o

- Zatrzymano oficera i podoficera WP pełniących służbę w Orkiestrze Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni, a także osoby cywilne - pracownika wojska z Komendy Portu Wojennego w Gdyni oraz przedsiębiorcę. Podejrzewani są o zabór mienia oraz nieprawidłowości w zakresie dostaw i usług na rzecz wojska - powiedział ppłk Paweł Durka, rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

Jego komentarz nie precyzuje jednak, co dokładnie było przedmiotem "zaboru mienia". Nieoficjalnie wiadomo, że prokuratura bada wątek kradzieży paliwa przeznaczonego dla służbowych samochodów. Zatrzymanie członków orkiestry może oznaczać, że zawłaszczeniu uległy również... instrumenty muzyczne.

To już kolejna afera w związku z nieprawidłowościami w gdyńskim garnizonie. W czerwcu br. wykryto 11-osobowy związek przestępczy, który dokonywał malwersacji finansowych.

Śledczy zarzucają grupie udział w ustawianiu przetargów, m.in. podczas organizowania konkursów na remont okrętów. Szacuje się, że skarb państwa poniósł ponad 100 tys. zł straty.

Szefowie firm w zamian za wygranie przetargu przekazywali podejrzanym pieniądze, jak alkohol oraz innych towarów luksusowych na organizowane przez wojskowych prywatne imprezy.

d1k209o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k209o
Więcej tematów