Trwa ładowanie...
d39wjs0

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Krystian Markiewicz: rozważam kroki prawne

- To jest dla mnie niesłychane, że w demokratycznym państwie coś takiego się dzieje - powiedział sędzia Krystian Markiewicz. Szef "Iustitii" miał być celem hejterskich ataków inspirowanych przez wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Opozycja domaga się dymisji Zbigniewa Ziobry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes "Iustitii" Krystian Markiewicz miał być oczerniany
Prezes "Iustitii" Krystian Markiewicz miał być oczerniany (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d39wjs0

- Jest to dla mnie absolutnie zatrważające, że został zbudowany system do tego, żeby zniszczyć pewnych ludzi - powiedział w rozmowie z TVN24 szef Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia” Krystian Markiewicz.

Portal onet.pl ustalił, że na temat sędziego rozsiewano plotki i rozgłaszano domysły dotyczące jego życia prywatnego, w tym intymnych kontaktów z kobietami. Kwestionowano również sposób budowania przez niego pozycji w środowisku sędziowskim.

Za akcją miał stać wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Premier Mateusz Morawiecki zażądał wyjaśnienia sprawy. - Wiemy, że ta działalność dotyczyła co najmniej 20 sędziów. A o ilu nie wiemy? To jest straszne – uznał Markiewicz.

d39wjs0

Zobacz też: Farma trolli w ministerstwie sprawiedliwości? Jest reakcja szefa KPRM

Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości? "To nie jest przypadek"

I przyznał że do jego rodzinnego domu przychodziła "hejterska korespondencja”. - To jest dla mnie niesłychane, że w demokratycznym państwie coś takiego się dzieje - uznał.

d39wjs0

Szef "Iustitii" zapewnił, że "rozważa kroki prawne". - Trwają różne analizy - dodał. I stwierdził, że w jego ocenie osoba taka jak Piebiak nie powinna "zasiadać w Ministerstwie Sprawiedliwości na żadnym stanowisku".

- Takie rzeczy robi się wtedy, gdy jest na to przyzwolenie (…) to nie jest przypadek (...) mamy do czynienia z próbą zniszczenia demokracji w Polsce - uznał Krystian Markiewicz.

PO-KO chce natychmiastowej reakcji Zbigniewa Ziobry

d39wjs0

Opozycja uważa, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz jego zastępca Łukasz Piebiak powinni "natychmiast odejść". - Jesteśmy świadkami łamania prawa pod dachem Ministerstwa Sprawiedliwości - stwierdziła podczas konferencji w Sejmie Paulina Hennig-Kloska.

Przypomniała, że Ziobro jest prokuratorem generalnym. - Jego ludzie namawiają gorliwie do łamania prawa, a prokuratorzy nie podejmują żadnych czynności prawnych - dodała.

Członkowie klubu PO-KO podkreślili, że minister i wiceminister muszą ustąpić ze swoich stanowisk.

Źródło: TVN24

d39wjs0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d39wjs0

d39wjs0
d39wjs0
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów