Trwa ładowanie...
d8fkpc6

Afera maseczkowa. Ofiarą oszustów padł też WOŚP

Ministerstwo Zdrowia z szefem resortu Łukaszem Szumowskim stali się bohaterami afery maseczkowej. Teraz okazuje się, że WOŚP również kupił maseczki, które nie spełniają norm. Jurek Owsiak chce natychmiastowego wyjaśnienia sprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka kupiła maseczki niespełniające norm
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka kupiła maseczki niespełniające norm (East News)
d8fkpc6

Nie tylko Ministerstwo Zdrowia, ale też WOŚP został oszukany. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła maseczki, które nie spełniają norm - donosi "Fakt". - Z przykrością stwierdzamy, że staliśmy się kolejną ofiarą nieuczciwych praktyk chińskich producentów - powiedział Jurek Owsiak.

W maju wyniki badań maseczek, które stanowiły część Indywidualnych Pakietów Ochrony Osobistej dla ratowników medycznych, wykazały, że nie chronią one skutecznie przed koronawirusem.

Owsiak zapewnił, że WOŚP wielokrotnie sprawdzał, czy firma produkująca maseczki ma niezbędne atesty na zamawiane u niej materiały ochronne. Podkreślił, że kiedy dowiedział się o sprawie, natychmiast zareagował.

d8fkpc6

Zobacz też: Infekcje zimą to był SARS-CoV-2? Prof. Robert Flisiak o wirusach w Polsce

- Czuliśmy się absolutnie w obowiązku, by o wyniku tych badań poinformować placówki, które otrzymały od nas sprzęt, a także zwrócić się do firmy, u której zakupiliśmy sprzęt, o natychmiastowe wyjaśnienia i wymianę maseczek na takie, które spełniają odpowiednie normy lub zwrot pieniędzy za nieprawidłowo wykonane zamówienie - powiedział.

WOŚP wspiera walkę z koronawirusem

Jak dotąd Orkiestra rozesłała 50 000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Osobistej zawierających nie tylko objęte badaniem półmaski, ale też: kombinezony, gogle, ochraniacze na obuwie, worki na odpady medyczne, rękawiczki. Do tej pory Fundacja WOŚP przekazała 50 mln PLN na wsparcie walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

d8fkpc6

Poza pakietami IPOO fundacja zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 000 przyłbic i 10 000 masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych. Fundacja otrzymała też 3 000 masek sportowych, 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej oraz 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań.

Źródło: "Fakt"

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8fkpc6

Podziel się opinią

Share
d8fkpc6
d8fkpc6
Więcej tematów