Trwa ładowanie...

Afera Mariana Banasia. PO-KO składa wniosek do Zbigniewa Ziobry

- Zamierzamy złożyć wniosek do Prokuratora Generalnego ws. wszystkich zarzutów wobec Mariana Banasia - przekazał na konferencji Cezary Tomczyk. Poseł Platformy Obywatelskiej stwierdził, że sprawa musi zostać zbadana przez niezależne organy ścigania.

Share
Afera Mariana Banasia. PO-KO składa wniosek do Zbigniewa Ziobry
Źródło: East News, fot: Jan Bielecki/East News
d2fpu48

- Po miesiącach analizy CBA, Biuro informuje, że może zbadać oświadczenia majątkowe do 5 lat do tyłu - relacjonował Tomczyk. Poseł PO razem z rzecznikiem Janem Grabcem poinformowali, że składają wniosek do Zbigniewa Ziobry.

- Chcemy pokazać całemu światu, że każdy musi odpowiedzieć za grzechy. Prokuratura ma ścigać każdego, kto łamie prawo. Dość z republiką Banasiową - mówił Tomczyk.

Obaj parlamentarzyści na konferencji przed budynkiem Najwyższej Izby Kontroli apelowali do Mariana Banasia. - Panie prezesie, proszę wyjść do dziennikarzy, do opinii publicznej i się wytłumaczyć. Czas wyjaśnić jaka była natura pańskich kontaktów z krakowskimi gangsterami - mówili posłowie PO-KO.

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

Marian Banaś wraca do pracy

Przypomnijmy: o Marianie Banasiu zrobiło się głośno po emisji reportażu "Superwizjera" na antenie TVN24. Dziennikarze ujawnili, że w kamienicy należącej do szefa NIK znajduje się "hotel na godziny" kierowany przez osoby z krakowskiego półświatka. Wątpliwości budziło również jego oświadczenie majątkowe, które było sprawdzane przez CBA. Banaś oświadczył po wybuchu afery, że przechodzi na bezpłatny urlop aż do czasu zakończenia kontroli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fpu48

Podziel się opinią

Share
d2fpu48
d2fpu48
Więcej tematów