Trwa ładowanie...

"To powinno TVP rozjechać". Ujawniono nowe maile Dworczyka

Opublikowano nowe maile, które mają pochodzić z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka. "Kto dzwoni do TVP, kto dzwoni do normalniejszych portali, kto dzwoni do tożsamościowych i niepodległościowych portali?" - miał napisać do szefa KPRM premier Mateusz Morawiecki. Wiadomości dotyczą raportu z 2018 roku o warszawskiej reprywatyzacji.

Afera mailowa. Premier Morawiecki miał zachęcać do medialnych ataków? Afera mailowa. Premier Morawiecki miał zachęcać do medialnych ataków? Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dadkn6l
dadkn6l

W sieci pojawiły się nowe maile, które rzekomo wyciekły ze skrzynki Michała Dworczyka. Udostępniona korespondencja dotyczy okresu kampanii wyborczej podczas wyborów samorządowych w 2018 roku. Treść korespondencji dotyczy raportu ws. warszawskiej reprywatyzacji, przygotowanego przez ruch Miasto Jest Nasze (MJN).

Jednym z jego antybohaterów był prof. Maciej Kaliński, nazywany "królem warszawskiej reprywatyzacji". Niegdyś był on jednym z ekspertów premiera Mateusza Morawieckiego. Maile, które szef polskiego rządu miał wysyłać do Michała Dworczyka, wskazują, że nie był on zadowolony z przedstawionego w raporcie MJN obrazu Kalińskiego.

"Dear All, dziś pojawił się temat - prof. Kalińskiego, który był w Radzie Legislacyjnej - wykorzystywany do ataku na nas w Warszawie. Warto zwrócić uwagę, że ten człowiek został powołany do Rady Legislacyjnej przez Tuska/Kopacz, a ja go w kolejnej kadencji właśnie nie powołałem, co może być przykładem naszej transparentności w tej sprawie - miał napisać Morawiecki m.in. do Dworczyka.

Zobacz też: Adam Niedzielski nie poradził sobie z epidemią? Wiceprezes NRL wytyka błędy

Na maila szefa polskiego rządu odpowiedziała osoba pisząca pod pseudonimem "Winston Wolf". Jego zdaniem "to powinno TVP rozjechać, przepytać MJN i pokazać hipokryzję i celowe pomijanie faktów".

dadkn6l

Afera mailowa. Morawiecki zachęcał do medialnych ataków?

Premier miał odpowiedzieć: "Chciałbym, żeby ktoś wziął odpowiedzialność na siebie - kto dzwoni w tej sprawie do TVP, kto dzwoni do normalniejszych portali typu Interia, kto dzwoni do tożsamościowych i niepodległościowych portali".

Na wiadomość zareagowała ówczesna rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Zadeklarowała, że skontaktuje się z portalem Interia oraz mediami zarządzanymi przez braci Karnowskich.

Działania w sprawie potwierdzić miał także szef KPRM Michał Dworczyk: "Dzwonię do TVP" - czytamy w mailu. W kolejnej wiadomości minister przekazał: "Rozmawiałem z Kurą - przyjął". Najprawdopodobniej chodziło mu o prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dadkn6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dadkn6l
Więcej tematów