Trwa ładowanie...
13-11-2014 00:05

Afera korupcyjna prezydenta Wrocławia

Apeluję do prokuratury w Gliwicach o upublicznienie materiałów śledztwa, w którym pojawia się moje nazwisko - tak prezydent Wrocławia komentuje doniesienia tygodnika Wprost.

Afera korupcyjna prezydenta WrocławiaŹródło: WP.PL
d2aj8pa
d2aj8pa

Ten napisał, że śledczy prowadzą postępowanie dotyczące m.in przyjmowania łapówek przez Rafała Dutkiewicza. Informację potwierdził Radiu Wrocław rzecznik prokuratury w Gliwicach Michał Szułczyński. Podkreślił, że to jeden z pobocznych wątków postępowania dotyczącego korupcji wśród prokuratorów i policjantów z Wrocławia.

Rafał Dutkiewicz zapewnia, że jest niewinny i został skrzywdzony w tej sprawie. Wprost informuje, że zawiadomienie przeciwko prezydentowi Wrocławia złożyła lekarka. Według tygodnika kobieta dysponuje nagraniami na których co najmniej 4-ry osoby podają szczegóły dotyczące korumpowania funkcjonariuszy, ale też prezydenta miasta.

Postępowanie jest prowadzone od sierpnia a prezydent Wrocławia zapewnia, że nic nie wie o żadnym śledztwie i nigdy nie przyjmował korzyści majątkowych. Muszę komentować sprawę o której nie ma zielonego pojęcia - mówi Radiu Wrocław prezydent Dutkiewicz: "Nigdy w życiu nie przyjąłem żadnej korzyści majątkowej" - mówi. Dodaje, że doszło do pomówienia. Rzecznik prokuratury w Gliwicach Michał Szułczyński nie chciał podawać żadnych innych szczegółów sprawy.

d2aj8pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aj8pa
Więcej tematów