ycipk-19p20r

Afera hejterska. Rzeczniczka SLD: "Wszczęto śledztwo"

"Otrzymałam od prokuratury zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w tej sprawie" - poinformowała na Twitterze Anna-Maria Żukowska. To nowe informacje ws. nieprawidłowości w ministerstwie sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna-Maria Żukowska.
Anna-Maria Żukowska. (East News)
ycipk-19p20r

Jest kolejna odsłona afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości, w którą zamieszani byli sędziowie oraz użytkowniczka Twittera, tzw. Mała Emi. Prawdopodobnie działali na zlecenie byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.

Teraz Anna-Maria Żukowska informuje, że sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. "Mam nadzieję, że w toku śledztwa zostaną wykryci wśród funkcjonariuszy publicznych pracujących w ministerstwie sprawiedliwości sprawcy przekroczenia uprawnień oraz naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych" - napisała.

ycipk-19p20r

Żukowska dodała też zdjęcie zawiadomienia, które otrzymała. W dokumencie czytamy, że sprawa dotyczy "przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykonujących funkcję w ministerstwie sprawiedliwości poprzez niedopuszczalne przetwarzanie danych osobowych działając tym na szkodę interesu publicznego i prywatnego".

Zobacz też: Morawiecki dobrym wyborem. "Kaczyński jest z niego ekstremalnie dumny"

ycipk-19p20r

W poniedziałek informowaliśmy, że Emilia Sz., która oczerniała sędziów nieprzychylnych reformie wymiaru sprawiedliwości, ponownie zabrała głos. Kobieta twierdzi, że początkowo wierzyła, iż działa w słusznej sprawie, natomiast po upływie czasu robiła to wyłącznie dla osiągnięcia korzyści.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-19p20r
ycipk-19p20r