Trwa ładowanie...
04-09-2014 17:11

Adam Hofman wysłał do sądu zwolnienie lekarskie. Potem pojechał z prezesem PiS do Krynicy

Rzecznik PiS Adam Hofman zawiadomił kaliski sąd, że nie jest w stanie pojawić się na środowej rozprawie, bo jest chory. Do wniosku o przełożenie terminu załączył zwolnienie lekarskie. Nie przeszkodziło mu to jednak w wyjeździe tego samego dnia do Krynicy, gdzie wraz z prezesem PiS uczestniczył w Forum Ekonomicznym. Z kolei w czwartek pojawił się w sejmie.

d41gfod
d41gfod

- To tylko świadczy o nim pozytywnie, że mimo choroby, stara się wypełniać swoje obowiązki - broni kolegi Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu PiS. Zapytany o to, czy do zwolnienia mógłby mieć zastrzeżenia ZUS, odparł, że nie. - Różne są rodzaje choroby, a i praca wykonywana przez Adama Hofmana wymaga zaangażowania. Praca posła, rzecznika prasowego, to praca 24 godziny na dobę - tłumaczył.

O sprawę zwolnienia Hofmana pytany był także prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dziennikarze niepokoili się, czy rzecznikowi PiS nie zaszkodzi wyjazd do Krynicy. - Młody jest, to jeszcze wytrzyma - odpowiedział prezes PiS.

Sprawa, na której miał pojawić się Adam Hofman, dotyczy pomówienia PSL. Partia ta zwróciła się do ZUS o wyjaśnienie sprawy zwolnienia. Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie, że według niektórych, zaświadczenie posła PiS "może być lewe". - Występujemy do ZUS o zbadanie prawidłowości przedłożonego przez posła Hofmana zwolnienia lekarskiego - zapowiedział Kosiński.

d41gfod
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41gfod
Więcej tematów