Trwa ładowanie...
d2gi5n7
d2gi5n7

Adam Bielan o 20 mln zł dla o. Rydzyka: to był błąd, wycofaliśmy poprawkę

Wiedziałem, że będzie mnie pan za to hejtować. Poprawka została wycofana, nie była głosowana, sprawa jest zamknięta - oświadczył w #dziejesienazywo senator PiS Adam Bielan, pytany o 20 mln zł z budżetu, które miała dostać toruńska uczelnia o. Rydzyka. Ostatecznie, po fali krytycznych głosów opozycji, PiS wycofało poprawkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2gi5n7

Bielan tłumaczył, że poprawka o przyznaniu Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu 20 mln zł została decyzją władz klubu PiS wycofana. - Ministerstwo Kultury zgłosiło protest i były wątpliwości, czy taka poprawka jest zgodna z prawem - mówił, dodając, że tego typu poprawki "padają przy każdej ustawie budżetowej".

Polityk nieprzemyślaną poprawką nazwał również zabranie rezerwy z hospicjów łódzkich i przekazanie ich na Fundusz Kościelny. - Dlaczego tak widowiskowo musicie sobie strzelać w kolano? - pytał prowadzący program Robert Mazurek.

Bielan wyjaśniał, że od wielu lat obowiązuje zasada, że wskazując poprawkę trzeba wskazać też źródło finansowania. - W przypadku tych poprawek te źródła zostały wskazane błędnie - nie wolno odbierać pieniędzy hospicjom, ani instytucjom kultury. Dlatego po naradzie władze klubu zdecydowały o wycofaniu tych poprawek - zaznaczył.

d2gi5n7

Podziel się opinią

Share
d2gi5n7
d2gi5n7
Więcej tematów