Trwa ładowanie...
Adam Bielan gościem programu "Tłit"
tłit

Adam Bielan gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Michała Wróblewskiego jest Adam Bielan, europoseł PiS.

Share
d1joi4c

Adam Bielan będzie gościem programu Wirtualnej Polski "Tłit". Europoseł PiS w ostatnich dniach wzbudził zaciekawienie mediów ze względu na wewnętrzny spór w Porozumieniu, w którym Adam Bielan gra kluczową rolę.

Początkowo europoseł PiS został zawieszony w prawach członka Porozumienia Jarosława Gowina. Powodem był spór o rozszerzenie wpływów lidera ugrupowania. Zdaniem części polityków tej partii obecny wicepremier przestał szefować jej trzy lata temu, w związku z czym powinno rozpisać się wybory.

Do tego jednak nie doszło, więc zdaniem kilku członków ugrupowania, którzy powołują się na zapisy statusu partii, nowym szefem Porozumienia powinien zostać Adam Bielan, który pełnił w partii rolę przewodniczącego konwencji krajowej.

d1joi4c

Adam Bielan usunięty z Porozumienia. "Próba wrogiego przejęcia"

Spór nabrał na sile, wobec czego Adam Bielan został ostatecznie usunięty z Porozumienia. Zdaniem samego zainteresowanego - bezprawnie.

- Absolutnie nieprawda, sąd koleżeński wczoraj doszedł do smutnej prawdy: kadencja Jarosława Gowina minęła w kwietniu 2018 roku, zgodnie ze statutem p.o. przejmuje przewodniczący zarządu (...). Sytuacja jest komiczna i ubolewam, że działania Jarosława Gowina do tego doprowadziły. Prezes zapomina przez 3 lata, że skończyła kadencja - czy to byłoby do przyjęcia w PO lub Lewicy? - pytał Bielan w Polsat News.

- Najważniejsze żebyśmy się nie wyrzucali nie osłabiali. Bo już zbyt wiele osób odeszło: Marek Zagórski oraz Jadwiga Emilewicz - dodał były członek Porozumienia.

Wypowiedzi i zachowanie Adam Bielana skrytykowali też jego byli koledzy z partii. - Ostatnie decyzje: Adama Bielana oraz jego stronników, to próba wrogiego i niedemokratycznego przejęcia partii przez zmarginalizowanych samych przez siebie polityków - ocenił wiceprzewodniczący Porozumienia Marcin Ociepa na antenie TVN24.

Masz newsa? Daj nam znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1joi4c

Podziel się opinią

Share
d1joi4c
d1joi4c
Więcej tematów