Trwa ładowanie...
Adam Bielan gościem programu "Tłit"

Adam Bielan gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest europoseł PiS Adam Bielan.

Share
dg3hmyi

Co dziś w programie? Polska i Węgry wstępnie zaakceptowały propozycję Niemiec dotyczącą budżetu Unii Europejskiej. Jest w niej zapis, że sam fakt naruszenia praworządności nie może uruchamiać zawieszenia płatności funduszy unijnych.

Nie podoba to się jednak liderowi Solidarnej Polski i ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. "Konkluzje interpretujące i wytyczne nie są prawem! Prawem jest rozporządzenie. Jeżeli rozporządzenie łączące budżet z ideologią wejdzie w życie, będzie to znaczące ograniczenie suwerenności Polski i złamanie europejskich traktów. Nie zgadzamy się na to!!!" - napisał na Twitterze.

Jarosław Kaczyński nadal wicepremierem ds. bezpieczeństwa

Sejm zagłosował w środę późnym wieczorem nad wnioskiem o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Po niemal dwugodzinnej debacie większością głosów został on odrzucony. Za odwołaniem przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa było 216 posłów, przeciw opowiedziało się 233. Jeden poseł wstrzymał się od głosu.

dg3hmyi

Przed głosowaniem ws. wniosku o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego odbyła się niemal dwugodzinna debata. Jako pierwszy na sejmowej mównicy stanął przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Swoje przemówienie rozpoczął od podania kilku liczb. Podkreślił m.in., że w Polsce do końca listopada zmarło 47 tys. więcej osób niż rok temu.

- To osobiście obciąża pana, bo pan jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków (…) Pan kończy tę karierę polityczną jako postać groteskowa. Okazał się pan tym wszystkim, z czym obiecał pan walczyć. To pan stworzył prawdziwy układ, stał się symbolem elit oderwanych od rzeczywistości - mówił Budka, podkreślając, że czas Kaczyńskiego "się skończył".

Prezesa PiS bronił natomiast premier Mateusz Morawiecki, który pod koniec debaty wszedł na mównicę. - Wizja Polski premiera Jarosława Kaczyńskiego to wizja, która stawia polską rację stanu na pierwszym miejscu, a wasza wizja jest wizją bardzo wielu błędów, przeinaczeń, patologii i niedoskonałości w czasach III RP - grzmiał szef rządu.

dg3hmyi

Podziel się opinią

Share
dg3hmyi
dg3hmyi
Więcej tematów