Trwa ładowanie...

Adam Bielan gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marka Kacprzaka jest Adam Bielan, europoseł PiS.

d2fyryw
d2fyryw

Za nami 1 września i powrót do szkoły. Nie wszędzie rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się stacjonarnie. W niektórych miejscowościach w ogóle go nie było. Powodem jest koronawirus i jego stwierdzenie u kilku nauczycieli i uczniów.

Tylko w środę koronawirus został potwierdzony u nauczyciela w jednej z podstawówek na warszawskim Muranowie. Szkoła zawiesza zajęcia stacjonarne. Uczniowie do poniedziałku 7 września będą uczyli się zdalnie.

Mimo przypadków zakażeń Ministerstwo Edukacji Narodowej przekonuje, że powrót do szkoły był koniecznością. - Myślę, że dzieci są bezpieczne - mówił Dariusz Piontkowski w TVP w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

Strach przed koronawirusem udziela się jednak rodzicom, co widać po wiadomościach przesłanych do Wirtualnej Polski za pomocą dziejesie.wp.pl. Rodzice uczniów informowali nas o podpisywaniu deklaracji, w której musieli zaakceptować to, że ich dziecko narażone jest na "zakażenie i ryzyko powikłań COVID-19, w tym nieodwracalne uszkodzenie płuc i zgon". Do sprawy odniosło się już Ministerstwo Edukacji Narodowej, które podkreśliło, że podpisanie dokumentu nie jest wymagane.

O tym wszystkim z Adamem Bielanem dziś w "Tłicie" będzie rozmawiał Marek Kacprzak. Start programu o godzinie 8:30.

d2fyryw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fyryw
Więcej tematów