Trwa ładowanie...

"Aby Polska B stała się Polską A". Oto ambicje prezydenta Dudy

Moją wielką ambicją jest, aby Polska zwana "Polską B" stała się "Polską A", żeby rozwój naszego kraju rzeczywiście się wyrównał - powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Wałcza. Prezydent mówił też o potrzebie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

"Aby Polska B stała się Polską A". Oto ambicje prezydenta DudyŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d1er94o

"O planach słyszycie, o wynikach pracy wiecie"

Andrzej Duda podkreślił, że przyjechał do Wałcza (woj. zachodniopomorskie), aby porozmawiać z jego mieszkańcami o ich dalszych oczekiwaniach. - O planach słyszycie, o wynikach pracy, które już są i są namacalne, także wiecie. Jest program 500 plus, który działa. Jest podwyższona płaca godzinowa minimalna. Jest podwyższone minimalne wynagrodzenie. To wszystko zmierza do tego, żeby podnieść jakość życia polskiej rodziny - wyliczał prezydent.

Jak zaznaczył, tym najważniejszym celem, który sobie postawił jest to, żeby po pięciu latach jego prezydentury "efekt tych rządów był odczuwalny w polskich domach".

- Nie w tych, w których bardzo dobrze się powodziło dlatego, że dobrze się ułożyło w latach dziewiędziesiątych, czy później w latach dwutysięcznych (...). Ale także w tych domach, gdzie sprawy gorzej się ułożyły, z różnych przyczyn. Także w tych miastach, które zostały z boku przez lata na planie rozwoju, bo nie były w centrum, bo nie były blisko głównych szlaków transportowych, bo nie były wielkich miast, w które włożono wiele pieniędzy, by rozwijały się szybciej - mówił prezydent.

d1er94o

"Aby Polska B stała się Polską A"

Jak dodał Duda, te mniejsze miasta często są nazywane "Polską B". - Moją wielką ambicją jest to, aby Polska, zwana Polską B, stała się Polską A w pełnym tego słowa znaczeniu, żeby rozwój naszego kraju rzeczywiście się wyrównał - oświadczył prezydent. Jak mówił, stanie się to, "kiedy przeciętnej polskiej rodzinie będzie się żyło normalnie czyli, tak że nie trzeba będzie myśleć o poszukiwaniu gwałtownie dodatkowej pracy, nie trzeba będzie myśleć o wyjeździe za granicę".

Duda podkreślił, że chciałby także, aby w Polsce była "prawdziwa sprawiedliwość". - Do tej sprawiedliwości potrzebny nam jest dobrze funkcjonujący, uczciwie działający wymiar sprawiedliwości, który będzie respektował naprawdę postanowienia polskiej konstytucji, przede wszystkim te, mówiące o prawach obywatelskich, o prawie do sprawiedliwego państwa, w którym każdy obywatel jest równy wobec prawa a nie państwa, gdzie są równi i równiejsi - powiedział prezydent.

d1er94o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1er94o
Więcej tematów