Trwa ładowanie...
d5gbgct

"Absurdalne apogeum dekomunizacji". Do odstrzału nawet legenda opozycji

Radni PiS wymusili na olsztyńskich urzędnikach, aby przygotowali listę nazw ulic, którym warto przyjrzeć się w kontekście dekomunizacji. Jest ich blisko 120, a na celowniku znalazła się nawet legenda opozycji - Jacek Kuroń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Absurdalne apogeum dekomunizacji". Do odstrzału nawet legenda opozycji
(google maps, Fot: screen)
d5gbgct

Do 2 września samorządy powinny - zgdnie z ustawą - zmnienić nazwy ulic, których patroni związani byli z komunizmem. Już teraz dochodzi do absurdów, gdy nazwy ulic zmieniane są na identycznie brzmiące. Adrian Zandberg, lider Partii Razem, zwrócił na Twitterze uwagę na sytuację w Olsztynie.

Urzędnicy, pod naciskiem radnych PiS, wzięli tam pod lupę aż 120 ulic (niemal 25 proc. wszystkich w mieście). Wśród "podejrzanych" jest m.in. legenda opozycji Jacek Kuroń, lokalna poetka, która krzewiła polskość na niemieckiej wówczas Warmii czy Marek Kotański, twórca Monaru.

- Listę przygotował wydział geodezji i brał pod uwagę wszystkie nazwy mogące potencjalnie wywoływać wątpliwości. Lepiej, żeby na obecnym etapie było ich trochę więcej, niż za mało. Teraz będą zajmowali się nimi radni z komisji gospodarki komunalnej – wyjaśnia portalowi olsztyn.wyborcza.pl Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego ratusza.

Jak zwraca uwagę portal, przeciw nadaniu kilka lat temu nazwy ul. Kuronia protestowała olsztyńska prawica. To dla urzędników wystarczający powód, by poddać go ponownej weryfikacji.

d5gbgct

Podziel się opinią

Share
d5gbgct
d5gbgct
Więcej tematów