Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Absurd na Mogilskiej. Niebezpieczne słupki na drodze

Na ulicy Mogilskiej, jednej z najbardziej obciążonych arterii w Krakowie, rowerzyści dopatrzyli absurdalnej sytuacji. Na środku drogi przeznaczonej dla cyklistów, wyrosły metalowe słupki przy wjazdach do posesji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Absurd na Mogilskiej. Niebezpieczne słupki na drodze
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)

- Będziemy mogli się pozabijać się na tej drodze. Przecież tu będzie tłum rowerzystów, a wystarczy zahaczyć pedałem, kołem, próbować wyprzedzić, by wbić się na wystający pal i przelecieć przez rower – mówi Marcin Fijałek, rowerzysta.

Kilkudziesięciocentymetrowe ograniczniki stoją między jezdnią, a budynkami przylegającymi do ul. Mogilskiej. Ale jak przekonuje Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, działanie ma pomóc rowerzystom, a nie im szkodzić.

- To sami rowerzyści przekonali ZIKiT, że to słuszne rozwiązanie. Na audycie rowerowym wszystko było zaakceptowane. Chodzi o to, że nie będzie miejsc parkingowych przy jezdni, a do tej pory dużo ludzi tam parkowało. Mimo wysokich krawężników, ludzie zatrzymywaliby auto na drodze dla rowerów, korzystając z wjazdów do posesji. A tak, nie będzie się dało wjechać z ulicy na ścieżkę. Wszystkie ograniczniki będą miał oznakowanie poziome, a my wyeliminujemy zastawianie rowerzystom drogi – wyjaśnia Pyclik.

Jednak takie tłumaczenie nie wystarcza przyszłym użytkownikom drogi.

- To miała być ekspresowa trasa rowerowa z Krakowa do Huty - mówi dalej Fijałek. – Teraz będzie trzeba być wyczulonym i skupionym, by nie wjechać w coś, co nagle wyrosło z ziemi. Jasna, że trzeba się koncentrować zawsze, ale celowe stwarzanie zagrożenia jest absurdalne. To tak, jakby ktoś na środku autostrady postawił latarnię, by dbać o bezpieczeństwo kierowców.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów