Trwa ładowanie...

Abp Nycz: wlicznie religii do średniej zgodne z Konstytucją

Zdaniem wielu ekspertów nie ma obaw o niezgodność wliczania stopnia z religii do średniej ocen uczniów z Konstytucją RP - uważa przewodniczący Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski abp Kazimierz Nycz. Abp Nycz odniósł się w ten sposób do zaskarżenia przez SLD do Trybunału Konstytucyjnego rozporządzenia ministra edukacji narodowej w tej kwestii.

Abp Nycz: wlicznie religii do średniej zgodne z KonstytucjąŹródło: AFP
drhwx2f
drhwx2f

Rozporządzenie Ministra Edukacji o wliczaniu do średniej oceny z religii zostało przez Konferencję Episkopatu Polski przyjęte jako decyzja zmierzająca w dobrym kierunku, czego wyrazem jest list Episkopatu Polski o młodzieży z 2 września 2007 roku - napisał abp Nycz w wydanym oświadczeniu.

Według arcybiskupa Nycza, "nie ma podstaw do podejrzeń o dyskryminację uczniów, ponieważ rozporządzenie ministra edukacji narodowej nakazuje wliczanie do średniej ocen ze wszystkich przedmiotów nadobowiązkowych".

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP dodaje jednocześnie, że jeśli SLD uważa inaczej, jest jego prawem złożenia sprzeciwu do niezawisłej instytucji, celem rozstrzygnięcia tej kwestii.

drhwx2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhwx2f
Więcej tematów