Trwa ładowanie...

Abp Nycz: Jan Paweł II świadkiem Zmartwychwstania

Głośmy Chrystusa Zmartwychwstałego, dając
swoim postępowaniem chrześcijańskie świadectwo - wzywał w czasie mszy rezurekcyjnej w kościele św. Wojciecha
metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Jan Paweł II pokazał nam, jak jeden człowiek, który przyjął ewangelię, może zrobić więcej niż wielu współczesnych ideologów - podkreślił.

Abp Nycz: Jan Paweł II świadkiem ZmartwychwstaniaŹródło: PAP
d2tqkeu
d2tqkeu

Ważne są słowa i trzeba je wypowiadać, ale jeszcze ważniejsze jest to żebyśmy ewangelię uczynili centrum swojego życia, żebyśmy wygłosili ją najpierw sobie, a potem przemienieni poszli do ludzi dawać świadectwo, że wierzymy w Jezusa, że chcemy w Jego imieniu uczynić świat bardziej chrześcijański i bardziej ludzki - powiedział abp Nycz.

Metropolita podkreślił, że każdy może znaleźć wokół siebie dowody na to, że "przykładem można zbudować więcej niż słowami". Wskazywał, że rodzice czy szkolni wychowawcy osiągną więcej, gdy zamiast pouczać młodych będą "świadczyć swoim życiem", jakie wartości są ważne i jak należy postępować.

Jan Paweł II pokazał nam jak jeden człowiek mocny świadectwem może zrobić wiele, że jeden człowiek, który przyjął ewangelię jako sposób swojego życia, może zrobić o wiele więcej niż wielu współczesnych ideologów - powiedział abp Nycz.

Całe życie był dla nas świadkiem Zmartwychwstania, wszystko co mówił i wszystko co czynił, było tak głęboko umotywowane wiarą, że Chrystus żyje, jest między nami, że wtedy kiedy odchodził i to jak odchodził, było jednym wielkim dowodem na to, że to co mówił było prawdziwie świadectwem jego życia - dodał.

d2tqkeu

Arcybiskup wskazywał na chrześcijańskie korzenie współczesnej Europy. Ocenił, że "trwający wielki spór o to kim jesteśmy", to efekt tego, że "zbyt mało w nas życia ewangelią".

Odprawioną o świcie przez abp Nycza mszę rezurekcyjną tradycyjnie poprzedziła procesja. Najświętszy Sakrament został wyniesiony z Grobu Pańskiego i trzykrotnie, pośród śpiewów, dźwięku dzwonków, huku petard, obniesiony dookoła kościoła.

d2tqkeu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tqkeu
Więcej tematów