Trwa ładowanie...
d3iu300
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
papież

Abp Mieczysław Mokrzycki: Jan Paweł II umiał cieszyć się życiem

Będąc blisko Boga, zawsze starał się być blisko ludzi. Umiał cieszyć się życiem - tak wspomina w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" papieża z Polski sekretarz Jana Pawła II, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków, kwiecień 1979r. Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce
Kraków, kwiecień 1979r. Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce (PAP)
d3iu300

Zobacz także galerię zdjęć: "Szaleństwa" Jana Pawła II

Docierał ze swym przesłaniem zarówno do osób starszych, jak i do rzeszy młodzieży z całego świata. To dlatego, że był autentyczny - ocenia hierarcha.

Jak wskazuje abp Mokrzycki, Jan Paweł II był kapłanem modlitwy, sumienności, uczciwości, takiego pełnego zaangażowania się w swoje powołanie.

Metropolita lwowski zwraca uwagę, że na Ukrainie jest już dość mocny kult św. Jana Pawła II. - Modlimy się do Niego o pokój, którego zawsze był gorącym orędownikiem. Wiemy, jak podczas swojej posługi zabiegał o pokój na świecie, jak wołał, że każda wojna to porażka ludzkości - mówi.

Wielu ludzi wierzy, że św. Jan Paweł II wyprosi pokój dla Ukrainy - dodaje abp Mokrzycki.

d3iu300

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3iu300

d3iu300
Więcej tematów