Trwa ładowanie...

Abp Marek Jędraszewski o pomyśle referendum ws. aborcji. "Nie wolno"

- W sprawach tak wielkich i świętych, jakimi jest zwłaszcza ludzkie życie, nie wolno tworzyć referendów - stwierdził abp Marek Jędraszewski podczas mszy w święto Objawienia Pańskiego. Metropolita krakowski dodał, że głosowania nie przeprowadza się również "w sprawie czy dwa i dwa jest cztery".

Share
Abp Marek Jędraszewski uważa, że nie należy robić referendum ws. aborcji
Abp Marek Jędraszewski uważa, że nie należy robić referendum ws. aborcjiŹródło: East News
d1irvj5

Abp Marek Jędraszewski w swojej homilii wygłoszonej w środę w katedrze na Wawelu posłużył się analogią do Jerozolimy za czasów panowania Heroda.

Metropolita mówił o "oportunistach, ludziach żyjących w okowach politycznej poprawności i tak zwanej tolerancji, ludziach gotowych walczyć o prawa dla zwierząt, ale nie o prawa dla poczętego już i żyjącego dziecka".

Jak zaznaczył, są osoby, które proponują przeprowadzenie referendum ws. legalności aborcji. - Ale przecież w sprawach tak wielkich i świętych, jakimi jest zwłaszcza ludzkie życie, nie wolno tworzyć referendów, tak samo jak się referendów nie urządza w sprawie czy dwa i dwa jest cztery - podkreślił abp Jędraszewski.

"Afera szczepionkowa" prowokacją PiS? Krytyczny głos z PO

Abp Marek Jędraszewski o Herodzie i dzieciach. "Śmiertelne zagrożenie"

Metropolita dodał, że "zwykły rozum mówi: w tych sprawach się nie dyskutuje i nie większość ma decydować, większość w sensie demokratycznym, czy ktoś może żyć, czy nie".

d1irvj5

Abp Jędraszewski, odnosząc się do postaci Heroda, uznał, że niektórzy ludzie "częstokroć w niezaplanowanym dziecku widzą dla siebie śmiertelne zagrożenie". - Dlatego uważają, że to dziecko nie powinno dalej istnieć i określają w różny sposób to, co jest już i co tworzy się w łonie matek, by nie powiedzieć: to już jest dziecko - dodał metropolita krakowski.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1irvj5

Podziel się opinią

Share
d1irvj5
d1irvj5
Więcej tematów