Trwa ładowanie...
d1qk4q9

Abp Gocłowski: Chrystus uświęcił los człowieka

Narodzenie i śmierć Chrystusa było również
podzieleniem się losem człowieka - powiedział
podczas mszy rezurekcyjnej w Katedrze w Gdańsku-Oliwie
metropolita gdański, arcybiskup Tadeusz Gocłowski.

d1qk4q9
d1qk4q9

Życie Jezusa Chrystusa, który przez tajemnicę wcielenia wszedł w ludzkie dzieje, odzwierciedla los człowieka. Rodzina, w której urodził się z Maryi Dziewicy; długie lata życia w Nazarecie; orędzie, które przekazał ludzkości w Ewangelii i wreszcie: męka, śmierć i zmartwychwstanie. Czyż nie jest to ludzka również droga, którą uświęcił swoją obecnością Bóg-człowiek? - mówił hierarcha.

Abp Gocłowski podkreślił, że Chrystus w swoim nauczaniu wszystko "ukierunkowywał na zbawczy moment, na śmierć i zmartwychwstanie".

Zdaniem metropolity gdańskiego, "prawdziwe przeżywanie świąt wielkanocnych na polskiej ziemi" to udział w rekolekcjach, korzystanie ze spowiedzi i komunii św., a także rodzinna "atmosfera miłości i radości".

Zdumiewa nas i cieszy i wyzwala wdzięczność wobec Boga, że wielu młodych Polaków, którzy wyszli z tej tradycji z domów rodzinnych, którzy poszli za chlebem do krajów zachodnioeuropejskich w ogromnych liczbach przyjechali - Bogu dzięki - na święta Wielkanocne do swoich rodzin, by się nimi pocieszyć - powiedział abp Gocłowski.

Dodał, że ci emigranci zarobkowi "licznie stają przy konfesjonałach" i uczestniczą w nabożeństwach kościelnych. Nabierają mocy by wrócić tam dając świadectwo światu o wierze własnego narodu- podkreślił abp Gocłowski.

d1qk4q9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qk4q9
Więcej tematów