Trwa ładowanie...

Abp Gądecki apeluje o solidarność i wyrozumiałość wobec obostrzeń

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w przesłaniu na piątą niedzielę Wielkiego Postu zaapelował o solidarność i wyrozumiałość wobec obostrzeń, związanych z epidemią koronawirusa. Poprosił, aby modlić się za osoby w służbie publicznej.

Share
Abp Gądecki apeluje o solidarność i wyrozumiałość wobec obostrzeńŹródło: East News
d3s92ee

Przesłanie przekazało w sobotę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Gądecki wskazał, że kościoły nie są zamknięte, są otwarte dla modlitwy prywatnej, niemniej jednak „jesteśmy zobowiązani do respektowania porządku naturalnego, jaki jest wymuszony przez stan epidemii".

Przewodniczący KEP wezwał wszystkich do wyrozumiałości wobec ograniczeń, jakie wiążą się z wprowadzonym stanem epidemii. Poprosił też, aby modlić się za osoby w służbie publicznej.

- Czy to będzie kierowca autobusu, czy pracownik przy kasie, za każdym razem jest to człowiek w jakiejś mierze przerażony. Tu jest z pewnością tytuł, żeby modlić się za tych, którzy są w służbie publicznej i którzy z tej służby nie mogą się zwolnić- podkreślił abp Gądecki.

Arcybiskup zwrócił uwagę, że w każdym położeniu potrzebna jest solidarność i ludzie, którzy wyjdą z pomocą do osób potrzebujących.

d3s92ee

- Sytuacja budzi trwogę ludzi o miejsca pracy, o możliwość utrzymania rodzin, o krach, który może spowodować załamanie całej gospodarki. Ponad to wszystko w każdym położeniu potrzebna jest solidarność, potrzebni są ludzie, którzy wyjdą z pomocą do tych, którzy są starzy, samotni, którzy potrzebują, by ktoś im zrobił i przyniósł zakupy, potrzeba też kontaktu choćby telefonicznego, aby ludzie nie czuli się całkowicie samotni - podkreślił.

Wskazał jednocześnie, że "potrzeba wielu rodzajów solidarności i kształtów solidarności, które będą potrzebne i w czasie epidemii i w czasach, które po niej nadejdą, a na pewno nie będą równie łatwe jak te, które poprzedzały epidemię".

Przewodniczący KEP udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa na "to działanie, które będzie działaniem pełnym miłości Chrystusowej, odzwierciedleniem miłości Chrystusowej w naszej doczesnej rzeczywistości".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3s92ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s92ee
d3s92ee
Więcej tematów