PolskaAbonament za radio w telefonie?

Abonament za radio w telefonie?

Według szefa SdPl Marka Borowskiego, "pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o obciążeniu abonamentem posiadaczy telefonów komórkowych i komputerów, mających możliwość odbioru programów radiowych i telewizyjnych jest absurdalny". Polityk zachęca do wysyłania protestów w tej sprawie do szefowej Rady Danuty Waniek pod adres: waniek@krrit.gov.pl.

24.05.2005 | aktual.: 24.05.2005 16:22

Borowski zapowiedział w oświadczeniu przesłanym we wtorek PAP, że "SdPl będzie stanowczo protestować przeciwko nowym pomysłom członków Rady uderzającym w internautów i rozwój Internetu w Polsce".

O możliwości objęcia posiadaczy komputerów i telefonów komórkowych UMTS abonamentem radiowo-telewizyjnym napisała wtorkowa "Rzeczpospolita". Według dziennika, taką propozycję zawiera przyjęta przez KRRiT "Strategia państwa polskiego w dziedzinie mediów elektronicznych na lata 2005 - 2020".

Jak podaje "Rz", KRRiTV w swym opracowaniu postuluje m.in. zapisanie w prawie, żeby posiadacze telefonów komórkowych - umożliwiających odbiór programów radia i telewizji - oraz komputerów płacili abonament radiowo-telewizyjny. Wskazuje także potrzebę wydawania zezwoleń na działanie internetowego radia i telewizji.

Borowski podkreślił w oświadczeniu, że "rozwój internetowych stacji radiowych i telewizyjnych jest dobry i pożądany. Nie dotyczy on kompetencji KRRiTV".

Zapowiedział, że jako kandydat na prezydenta i lider SdPl będzie "stanowczo przeciwstawiał się tym politykom, którzy stają na drodze szybkiego rozwoju Internetu, wolnego oprogramowania i nowych technologii w Polsce".

Borowski podkreślił, że "szybki rozwój internetu oraz wszelkich treści internetowych jest warunkiem sukcesu Polski w globalizującym się świeci". Internet, zdaniem szefa SdPl, "jest dla młodych ludzi bramą do rozwoju i konkurowania na europejskim i światowym rynku".

Źródło artykułu:PAP
Zobacz także
Komentarze (0)