Trwa ładowanie...
din73x8

91-latek z Sydney oskarżony o sprowadzenie do kraju kokainy

91-letni emerytowany chirurg z Sydney usłyszał zarzuty sprowadzenia do Australii kokainy, ukrytej w mydle. Australijska policja ostrzega podróżnych, aby przypadkiem nie pozwolili zrobić z siebie przewoźników narkotyków.
Share
din73x8

Victor Twartz został wypuszczony za kaucją, ale może zostać skazany nawet na dożywocie, jeżeli udowodni mu się przewiezienie na lotnisko w Sydney 4,5 kg narkotyków. Po przylocie z Delhi 8 lipca w bagażu Twartza znaleziono 27 opakowań mydła. Badania wykazały, że zawierały one kokainę.

Według przedstawiciela policji Davida Stewarta, 91-latka prawdopodobnie oszukała grupa ludzi, z którą zaprzyjaźnił się przed podróżą i utrzymywał kontakt przez kilka miesięcy. Nie wiadomo, czy za transport coś mu obiecano.

din73x8

Stewart dodał, że "istnieją dowody, iż Twartz naprawdę został oszukany i wykorzystany". - Ostrzegano go i tutaj, i za granicą. Ale ludzi można jedynie ostrzec. Ostatecznie sami podejmą decyzję - powiedział.

Rodzina emeryta powiadomiła policję, że korespondował on mailowo z domniemanymi oszustami. Funkcjonariusze nie powstrzymali go jednak przed wylotem do Indii.

Oskarżony powiedział australijskim mediom, że spotkał w Delhi poznanych w internecie ludzi. Gdy wchodził na pokład samolotu, wręczyli mu oni paczkę "z prezentami dla kogoś w Australii". Opuszczając we wtorek sąd Twartz zarzekał się, że został wykorzystany.

Australijska policja przypomina, że nawet za bezwiedny wwóz narkotyków na teren tego kraju można usłyszeć zarzuty.

din73x8

Podziel się opinią

Share
din73x8
din73x8
Więcej tematów