Trwa ładowanie...
d36r7db
d36r7db

9 osób przyznało się do zarzutów korupcyjnych w Elektrowni Szczecin

Dziewięciu oskarżonych o korupcję w Elektrowni Szczecin przyznało się do postawionych zarzutów. W niedzielę Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o trzech osobach, które zostały aresztowane na okres trzech miesięcy, a w piątek zatrzymano w tej sprawie 12 osób pod zarzutem między innymi przyjmowania korzyści materialnych i działalności w zorganizowanej grupie przestępczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d36r7db

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dziewięciu pracowników Elektrowni Szczecin przyznało się do zarzutów korupcyjnych.

Wcześniej CBA podało na Twitterze o aresztowaniu w tej sprawie trzech osób na okres trzech miesięcy.

"Biomasa nie była 'bio-'. 3 mce aresztu dla 3 zatrzym. przez CBA ws. łapówek i mln strat w El.Szczecin: m.in. głównego inżyniera i biznesmena" - podało Centralne Biuro Antykorupcyjne na Twitterze.

d36r7db

Szczecińska delegatura CBA prowadzi śledztwo dotyczące korupcji przy dostawach do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Według śledczych, zawartość docierających do elektrowni transportów nie była biomasą.

Śledczy ustalili, że odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa pracownicy elektrowni potwierdzali, w zamian za łapówki, iż ciężarówki były wypełnione odpowiednią technicznie biomasą.

CBA poinformowało w piątek, że wśród zatrzymanych 12 osób, znaleźli się pracownicy Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrowni Szczeci oraz biznesmen. Ujawniono, że funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku Głównego Inżyniera Elektrowni Szczecin S.A., który miał przyjąć 50 tysięcy złotych łapówki. Zabezpieczono także ok. 1 miliona złotych w gotówce, w tym ponad 100 tysięcy złotych w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

W piątek PGE Polska Grupa Energetyczna złożyła wniosek o ściganie zatrzymanych pracowników elektrowni oraz o uzyskanie statusu pokrzywdzonego. Elektrownia Szczecin jest oddziałem jednej z jej spółek córek - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wielomilionowe szkody spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej.

d36r7db

Podziel się opinią

Share

d36r7db

d36r7db
Więcej tematów