Trwa ładowanie...
d3btikv

80-latek molestował wnuczki, ich matka bała się zareagować

Sadysta i pedofil wykorzystywał seksualnie swoje wnuczki w wieku 5 i 13 lat. Znęcał się też nad żoną i córką. Sąd Rejonowy w Kępnie skazał go na 6 lat więzienia.
Share
Sąd wykazał winę pedofila, mimo że nie przyznał się do winy
Sąd wykazał winę pedofila, mimo że nie przyznał się do winy Źródło: WP.PL, Fot: WP.PL
d3btikv

- Postępowanie sądowe bezwzględnie wykazało winę skazanego mężczyzny, który jednak do zakończenia procesu nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów w akcie oskarżenia - powiedział prezes sądu i jednocześnie przewodniczący składu orzekającego Aleksander Dziwiński.

Mieszkaniec gminy Rychtal został skazany za sześć czynów: w latach 2014-2016 molestował wnuczki - dziewczynki miały wówczas 5 i 13 lat. Ponadto znęcał się nad córką i żoną.

Zobacz też: Seksting - jak chronić przed nim dziecko?

"Wkładał im jabłka do ust, żeby nie krzyczały"

- Dziewczynki wyprowadzał do kuchni letniej, tam rozbierał je, obnażał się przed nimi i dotykał w różne miejsca, a nawet dokonywał penetracji narządów rodnych u 5-latki. Dziewczynkom wkładał jabłka do ust, żeby nie krzyczały - powiedział sędzia. Młodsza z wnuczek o zachowaniu dziadka powiedziała swojej mamie.

d3btikv

Matka bała się cokolwiek zrobić, bo ojciec znęcał się nad nią

- Z postępowania sądowego wynika, że matka dzieci czekała z tą sprawą na powrót męża z zagranicy, gdzie pracował, ponieważ bała się cokolwiek zrobić. Bała się swojego ojca, ponieważ zarówno nad nią, jak też jej matką mężczyzna znęcał się od 2006 roku do czasu jego aresztowania - wyjaśnił sędzia. Dodał, że żona mężczyzny z powodu znęcania się nad nią, próbowała popełnić samobójstwo.

Kiedy ojciec molestowanych dziewczynek dowiedział się o postępowaniu teścia, natychmiast zawiadomił policję w Kępnie. - Mężczyznę aresztowano w styczniu 2017 roku - poinformował sędzia Dziwiński.

Oskarżony twierdził przed sądem, że zięć wymyślił te zarzuty, bo mści się na nim za to, że nie oddał mu pożyczonych 2 tys. złotych.

Sąd Rejonowy w Kępnie wymierzył mężczyźnie łączną karę 6 lat więzienia. - O taką karę wnioskował również prokurator - powiedział sędzia Aleksander Dziwiński.

Po wyjściu z zakładu karnego przez kolejne 5 lat mężczyzna nie będzie mógł zbliżać się do swoich wnuczek na odległość 20 metrów. Wyrok jest nieprawomocny. Areszt skazanego przedłużono do 17 października.

d3btikv

Podziel się opinią

Share
d3btikv
d3btikv
Więcej tematów