Trwa ładowanie...

8 października odbędzie się XVII Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem organizowany jest XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października. Jak co roku, prowadzona będzie przykościelna i publiczna zbiórka na stypendia dla zdolnej i biednej młodzieży. Ponadto w całym kraju, a także poza granicami, odbędzie się wiele ciekawych imprez.
Share
Hasło Dnia Papieskiego to cytat z Listu Apostolskiego napisanego przez Jana Pawła II
Hasło Dnia Papieskiego to cytat z Listu Apostolskiego napisanego przez Jana Pawła IIŹródło: Grzegorz Gałązka
d1erk8u

Tegoroczne hasło ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski wierni mogą dotrzeć do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając te słowa, chciał ich uczynić świadkami nadziei. Podczas XVII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbędą się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz aktywności sportowe. Wszystkie te wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie.

Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie. Ich głównym punktem będzie Msza św. w Bazylice św. Krzyża transmitowana przez Program 1. Polskiego Radia. Tego dnia stypendyści będą modlić się w intencji darczyńców Fundacji podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowanej przez Kard. Kazimierza Nycza. Tradycyjnie, po Mszy św., odbędzie się także Koncert Galowy Dnia Papieskiego w Świątyni Opatrzności Bożej transmitowany przez TVP1. W przeddzień Dnia Papieskiego, 7 października, na Zamku Królewskim podczas uroczystej gali transmitowanej przez TVP2, wręczone zostaną Nagrody TOTUS.

Natomiast w Krakowie 8 października zostanie odprawiona Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowana przez TVP1 oraz TVP Polonia. We wtorek, 10 października, na Zamku Królewskim odbędzie się konferencja naukowa pt.: „Europa-kryzys i nadzieja”.

Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dzielo.pl.

d1erk8u

Podziel się opinią

Share
d1erk8u
d1erk8u
Więcej tematów