Trwa ładowanie...

8-osobowe rodzeństwo Melis z Sardynii rekordzistą świata - mają razem 745 lat

745 lat i 210 dni ma łącznie ośmioosobowa rodzina z Sardynii, która w kategorii długowieczności pobiła światowy rekord. Włoska wyspa słynie jako jedno z kilku miejsc na świecie, w których żyje się najdłużej.

Share
8-osobowe rodzeństwo Melis z Sardynii rekordzistą świata - mają razem 745 lat
Źródło: PAP/EPA, fot: ANSA
d3xlu3j

Rodzeństwo Melis z miejscowości Perdasdefogu w zachodniej części Sardynii zdobyło tytuł, zapisany w Księdze rekordów Guinnessa, już po raz czwarty z rzędu. Wcześniej było uznawane za najstarszą dziewięcioosobową rodzinę.

Tym razem ośmioro braci i sióstr pokonało ośmioosobowe rodzeństwo z Kostaryki, którego łączny wiek wynosi "zaledwie" 720 lat.

Włoscy rekordziści prowadzą aktywne życie; zajmują się wnukami i prawnukami, gospodarstwem. Cała ich rodzina liczy około 180 osób.

d3xlu3j

Na Sardynii żyje ponad 300 stulatków.

Długowieczność tamtejszych mieszkańców jest od dawna przedmiotem obserwacji i analiz międzynarodowej grupy naukowców. W tym celu utworzono tam centrum badań genetycznych, gdyż nie wyklucza się, że sekret długowieczności kryje się w DNA ludności, a nie tylko w higienicznym trybie życia, świeżym powietrzu i zdrowej, prostej żywności.

Zobacz również wideo: Najwyższa nastolatka świata

d3xlu3j

Podziel się opinią

Share
d3xlu3j
d3xlu3j
Więcej tematów