Trwa ładowanie...
di8vri4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

76 zatrzymanych podczas demonstracji w Londynie

Brytyjska policja zatrzymała 76 osób podczas demonstracji, której uczestnicy zablokowali centrum handlowe w Londynie. Demonstranci solidaryzowali się z uczestnikami protestów przeciwko brutalności policji w Stanach Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja w Londynie
Demonstracja w Londynie (AFP, Fot: LEON NEAL)
di8vri4

Według BBC setki ludzi zablokowały w środę centrum handlowe Westfield w zachodnim Londynie, organizując tzw. die-in, czyli protest, którego uczestnicy kładą się na ziemi i udają martwych.

Demonstranci trzymali transparenty z napisami przypominającymi te, które pojawiają się podczas protestów w USA: "Życie czarnoskórych ma znaczenie" i "Ręce do góry!".

Demonstracja miała charakter pokojowy. Policja twierdzi, że wzięło w niej udział ok. 600 osób.

di8vri4

Protesty w USA

Od dwóch tygodni w różnych miastach w USA organizowane są wielotysięczne demonstracje, których uczestnicy potępiają zabicie czarnoskórych Amerykanów przez białych policjantów w ciągu ostatnich miesięcy. Chodzi o 43-letniego Erica Garnera uduszonego 17 lipca w Nowym Jorku oraz 18-letniego Michaela Browna, który zmarł na atak serca podczas zatrzymania przez policję 9 sierpnia w Ferguson.

Protestujący sprzeciwiają się decyzji władz o niewysunięciu zarzutów wobec dwóch funkcjonariuszy policji. Te decyzje odbijają się echem w brytyjskiej stolicy, gdzie zabicie przez policjantów w niejasnych okolicznościach Marka Duggana w sierpniu 2011 roku wywołało zamieszki.

Zobacz również wideo:

di8vri4

Francja: śmierć ekologa przyczyną demonstracji

di8vri4

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

di8vri4

di8vri4
Więcej tematów