Trwa ładowanie...
doo3bds

70 tys. "młodych" spotka się w Budapeszcie

70 tys. młodych ludzi z krajów Europy Wschodniej i Zachodniej, a także z innych kontynentów, weźmie udział w 24. Europejskim Spotkaniu Młodych przygotowanym przez Wspólnotę z Taize od 28 grudnia do 1 stycznia w Budapeszcie.

doo3bds

Na spotkaniu tym - jak poinformowali organizatorzy - będą reprezentowane wszystkie kraje europejskie, najliczniejsze grupy przyjadą z Europy Środkowej i krajów bałkańskich, wezmą w nim udział również chrześcijanie z różnych Kościołów.

W Europejskim Spotkaniu Młodych ma też wziąć udział ok. 27 tys. Polaków ze wszystkich polskich diecezji, a 1200 spośród nich będzie w Budapeszcie już 26 grudnia, by pomóc w ostatnim etapie organizacji i przyjąć pozostałych uczestników spotkania, którzy przyjadą 28 grudnia. Będzie im towarzyszyć także ponad 300 księży.

List skierowany do uczestników spotkania przez brata Rogera jest zatytułowanym "Kochaj i powiedz to swoim życiem". Stanie się on podstawą wspólnych refleksji podczas spotkań młodych.

_ Dziś mocniej niż kiedykolwiek, podnosi się wołanie, by torować drogi zaufania nawet przez mroczne godziny ludzkości. Czy słyszymy to wołanie? Są ludzie, którzy składając siebie w darze stają się świadectwem tego, że istota ludzka nie jest skazana na rozpacz. (...) Chociaż czasem jesteśmy zupełnie bezradni, czyż nie zostaliśmy powołani, by swoim życiem przekazywać tajemnicę nadziei tym, wśród których żyjemy?_ - napisał w liście założyciel wspólnoty z Taize.(reb)

doo3bds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doo3bds
Więcej tematów