Trwa ładowanie...
d2le7r8
d2le7r8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
konkurs

7 Polaków w II etapie XV Konkursu Chopinowskiego

Siedmiu Polaków znalazło się wśród 32
pianistów, którzy zakwalifikowali się do II etapu XV
Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2le7r8

W drugim z trzech etapów konkursu Polskę reprezentować będą Rafał Blechacz, Szczepan Kończal, Jacek Kortus, Piotr Banasik, Gracjan Szymczak, Krzysztof Trzaskowski i Sławomir Wilk. Odpadł Stanisław Drzewiecki. Największą grupę narodowościową stanowią reprezentanci Japonii - dziewięciu pianistów. Oprócz Polaków i Japończyków w II etapie wystąpi czterech reprezentantów Korei Płd., trzech z USA, dwóch z Rosji oraz po jednym muzyku z Francji, Tajwanu, Ukrainy, Chin (Hongkongu), Kanady, Finlandii i Austrii.

Regulamin konkursu dopuszcza uczestnictwo 30 pianistów w II etapie, jednak ostatecznie jury postanowiło dopuścić do niego 32 muzyków. Oto ich krótkie charakterystyki:

- Piotr Banasik(ur. 8 lutego 1982 r. w Katowicach) - student IV roku Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Andrzeja Jasińskiego. Zdobywca czołowych lokat na konkursach krajowych i zagranicznych, m.in. I nagrody na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku (2002) oraz w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym na Stypendia Artystyczne im. Chopina w Warszawie (2003). Otrzymał też Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Parnassos" w Monterrey w Meksyku (2003) oraz II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym dla Kandydatów do XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Chopina (2005). Stypendysta ministra kultury.

d2le7r8

-* Rafał Blechacz*(ur. 30 czerwca 1985 r. w Nakle nad Notecią) - student Akademii Muzycznej im. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń. Zdobywca czołowych lokat w ogólnopolskich konkursach pianistycznych w latach 1996-1999. Jest laureatem "Estrady Młodych" - Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku w 2002 r. W konkursach międzynarodowych: V Konkursie Młodych Pianistów Artur Rubinstein in Memoriam - Bydgoszcz 2002 oraz w V konkursie pianistycznym w Hamamatsu (Japonia, w 2003 r.) otrzymał drugie nagrody. W IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku (2004) zdobył pierwszą nagrodę. Triumfował również w V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Warszawie dla Kandydatów do XV Międzynarodowego Konkursu im. Chopina (2005 r). Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech i Japonii.

- Szczepan Kończal (ur. 27 maja 1985 r. w Katowicach) - student I roku Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Józefa Stompla. Trzykrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Chopina w Warszawie. W edycji specjalnej dla kandydatów do XV Międzynarodowego Konkursu im. Chopina w 2005 r. zajął czwarte miejsce. Stypendysta m.in. ministra kultury. Koncertował w Polsce i za granicą.

- Jacek Kortus (ur. 12 lipca 1988 r. w Poznaniu) - uczeń Państwowego Liceum Muzycznego II st. w klasie Waldemara Andrzejewskiego, pod którego opieką uczy się od ośmiu lat. Laureat 11 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów dla dzieci i młodzieży, w tym chopinowskich. Zdobył m.in. I nagrodę w IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin dla najmłodszych" w Antoninie (2005 r.) i zajął trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Szafarni (1999 r.). Uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Chopina w 2005 r., gdzie dotarł do trzeciego etapu. Stypendysta Fundacji Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich oraz ministra kultury.

- Gracjan Szymczak(ur. 27 czerwca 1986 r. we Wrocławiu) - student I roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie Grzegorza Kurzyńskiego. Zdobywał czołowe lokaty w wielu konkursach pianistycznych dla dzieci, m.in. w 1998 r. pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin dla najmłodszych" w Antoninie. W 2001 r. zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. prof. Ludwika Stefańskiego w Płocku. Doskonalił umiejętności na kursach mistrzowskich, m.in. w Dusznikach. Koncertował w Polsce, Niemczech i Szkocji. - Krzysztof Trzaskowski (ur. 10 maja 1987 r. w Białymstoku) - laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. zajął pierwsze miejsce i zdobył nagrody specjalne (w tym za najlepsze wykonanie utworu Chopina) w konkursie im. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (2000 r.), zajął też trzecie miejsce w V Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Narvie (Estonia) w 2004 r. Był finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Chopina dla Kandydatów do
Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 2005 r. Występował z recitalami chopinowskimi w wielu miejscach w kraju, koncertował z orkiestrami. Na zaproszenie Mount Royal College w Kanadzie zagrał w Calgary.

d2le7r8

-* Sławomir Wilk*(ur. 4 stycznia 1982 r. w Szczecinie) - student V roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Waldemara Wojtala. Laureat kilku konkursów pianistycznych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2003 r. zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im. Chopina w Warszawie. Doskonali umiejętności na kursach mistrzowskich, ukończył m.in. Letnią Akademię Muzyczną w Lipsku. Koncertuje w kraju i za granicą. Stypendysta m.in. ministra kultury, prezydenta Szczecina oraz Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

- Soo-Jung Ann, Korea Płd. (ur. 15 września 1987 r. w Seulu) - studentka Koreańskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Seulu. Kształciła się u Choong-Mo Kanga i Hae Jeon Lee. Otrzymała piątą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Moskwie. Laureatka Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich w Azji - w Kariya (2001 r.) i w Tokio (2005ár.). Koncertowała w wielu polskich miastach, wystąpiła też z Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej.

- Nicolas Bringuier, Francja (ur. 8 marca 1980 r. w Nicei) - ukończył Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse w Paryżu. Od 2001 r. kształci się na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie pod kierunkiem Klausa Hellwiga. W tym samym roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Nowym Jorku, a w 2004 r. otrzymał drugą nagrodę w XIV Międzynarodowym Konkursie im. Roberta Schumanna w Zwickau. Występował na wielu festiwalach muzycznych, m.in. na Festiwalu Chopinowskim w Nohant. Koncertował we Francji, Szwajcarii i Czechach (jako solista), a także z orkiestrami filharmonicznymi Pragi, Nicei i Cannes.

- Chiao-Ying Chang, Tajwan (ur. 13 stycznia 1981 r. w Tajpej) - ukończyła z wyróżnieniem The Royal Academy of Music w Londynie. Na Tajwanie kształciła się pod kierunkiem Yu-Hsiu Tchen. Laureatka prestiżowych konkursów pianistycznych: w 2000 r. zdobyła drugą nagrodę w AXA Dublin International Piano Competition, w 2002 r. trzecią nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Telewizji ARD w Monachium, w 2003 r. piątą nagrodę w Leeds International Piano Competition. Brała udział m.in. w Festiwalu im. Ferruccia Busoniego w Bolzano. Koncertowała jako solistka i z orkiestrami symfonicznymi na Tajwanie, w Japonii, Stanach Zjednoczonych i krajach Europy.

d2le7r8

- Aleksej Gorlacz, Ukraina (ur. 23 maja 1988 r. w Kijowie) - studiował na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Od 2002 r. kształci się w Hochschule fuer Musik und Theater w Hanowerze. Jego nauczycielami byli m.in. Eduard Georgiew, Martin Hughes i Karl- Hans Kaemmerling. Gorlacz jest laureatem konkursów pianistycznych w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Zwickau i Dortmundzie. Otrzymał nagrody Yehudiego Menuhina i Karla-Hansa Kaemmerlinga dla najlepszego uczestnika konkursów w Zwickau i Braunschweig. To dwukrotny laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Ettlingen (w 2002 i 2004 r.). W 2003 r. zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie im. Vladimira Horovitza w Kijowie. Występował jako solista i z niemieckimi orkiestrami symfonicznymi oraz z Narodową Orkiestrą Ukrainy. - Andrej Jaroszynski, Rosja (ur. 1 kwietnia 1986 r. w Kijowie) - student Moskiewskiego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w klasie Wiery Gornostajewej. Jest m.in. laureatem pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla
Młodych Pianistów w Atenach (1996). Koncertował w Rosji, Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Jest stypendystą Fundacji im. Mścisława Rostropowicza.

- Hisako Kawamura, Japonia (ur. 10 maja 1981 r. w Osace) - studentka Hochschule fuer Musik und Theater w Hanowerze, laureatka renomowanych międzynarodowych konkursów muzycznych: w 2001 r. - pierwsza nagroda w Konkursie im. Giana Battisty Viottiego w Vercelli, w 2002 r. - pierwsza nagroda w Konkursie im. Alessandra Casagrande w Terni, w 2003 r. - trzecia nagroda w Konkursie im. Gezy Andy w Zurychu. Koncertowała jako solistka, kameralistka i ze znanymi orkiestrami symfonicznymi w wielu krajach Europy, w Chinach i Japonii. Wystąpiła na festiwalach muzycznych w Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech, Polsce, Czechach i Szwajcarii.

- Yusuke Kikuchi, Japonia (ur. 27 lipca 1977 r. w Tokio) - ukończył Wydział Muzyczny Uniwersytetu Toho w Tokio. W 1996 r. rozpoczął studia pod kierunkiem Jacquesa Rouviera w Conservatoire National Superieur de Musique de Paris. Na tej samej uczelni studiował także m.in. kameralistykę. Od 2003 r. studiuje u Arie Vardiego w Hochschule fuer Musik und Theater w Hanowerze. W 1998 r. wystąpił w półfinale Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, dwa lata później zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Marii Canals w Barcelonie. W 2001ár. uzyskał dyplom w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ludwiga van Beethovena w Wiedniu, a w 2003 r. - pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Ville de Porto w Portugalii. W 2004 r. dotarł do finału Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Sergiusza Prokofiewa w St. Petersburgu.

- Ben Kim, USA (ur. 16 czerwca 1983 r. w Portland) - studiuje pianistykę w Peabody Conservatory of Music w Baltimore, pod kierunkiem Leona Fleishera. Jest zwycięzcą konkursów pianistycznych w USA, występował w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a także w Austrii, Niemczech i Rosji.

d2le7r8

- Olga Kozłowa, Rosja (ur. 12 listopada 1986 r. w Penzie) - studiuje w Państwowym Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, w klasie Wery Gornostajewy. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych odbywających się w Rosji. Występowała dotąd w Rosji z towarzyszeniem tamtejszych orkiestr.

- Rachel-Naomi Kudo, USA (ur. 7 kwietnia 1987 r. w Waszyngtonie) - studiuje w Music Institute of Chicago oraz w Vancouver Music Academy. Występowała w USA, Rosji, we Włoszech, a także w Polsce - w Dusznikach Zdroju i Żelazowej Woli.

- Ka Ling Colleen Lee, Chiny (Hongkong), (ur. 11 października 1980 r. w Hongkongu) - gry na fortepianie uczyła się od 1987 r. w Akademii Sztuki w Hongkongu, tam też w 2003 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Podjęła studia w Hochschule fuer Musik und Theater w Hanowerze, pod kierunkiem Arie Vardiego. Zdobyła wiele nagród w międzynarodowych festiwalach pianistycznych, m.in. pierwszą nagrodę w Junior Gina Bachauer International Piano Competition w Salt Lake City w 1993 r., Gina Bachauer Young Artists International Piano Competition (drugie miejsce w 1999 r.), w konkursie organizowanym przez Akademię Muzyczną w Hamamatsu (pierwsze miejsce w 2002 r.). Występowała na festiwalach we Francji i Austrii. Jako stypendystka Towarzystwa Chopinowskiego w Hongkongu koncertowała m.in. w Wielkiej Brytanii i Polsce. Grała m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, w 2004 r. wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju. - Dmitri Levkovich, Kanada (ur. 4 kwietnia 1979 r. w Czerkasach na Ukrainie) -
repertuar jego pierwszych koncertów obejmował utwory jego ojca - kompozytora, a następnie własne kompozycje. Levkovich ukończył studia kompozytorskie w Curtis Institute of Music w 1999 r., a później pianistyczne w Cleveland Institute of Music, pod kierunkiem Sergieja Babayana. Jest laureatem konkursów pianistycznych w Kanadzie i USA. Koncertował w Kanadzie, USA, Chile, Izraelu, Japonii i na Ukrainie. W 2001 r. wystąpił z Ukraińską Narodową Orkiestrą Symfoniczną.

- Dong-Hyek Lim, Korea Płd. (ur. 25 lipca 1984 r. w Seulu) - kształcił się w Moskwie w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego. Od 2003 r. studiuje w Hanowerze, w Hochschule fuer Musik und Theater, w klasie Arie Vardiego. Zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodzieży w Moskwie, jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego. Zdobył też m.in. drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu. Występował m.in. w Moskwie, Paryżu, Londynie, Jerozolimie, Tokio, Rio de Janeiro i Warszawie.

d2le7r8

- Dong-Min Lim, Korea Płd. (ur. 14 kwietnia 1980 r. w Seulu) - kształcił się w Moskwie w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego. Obecnie kontynuuje studia podyplomowe w Hanowerze, w Hochschule fuer Musik und Theater. Zdobył pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodzieży w Moskwie w 1996 r. Półfinalista (w 1998 r.) i zdobywca piątej nagrody (2002 r.) w Międzynarodowym Kunkursie Pianistycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Zdobywca trzeciej nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Giana Battisty Viottiego w Vercelli (2000 r.) i Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego w Bolzano (2001 r.). Zdobył też drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie "Praska Wiosna" w 2004 r. Występował m.in. w Moskwie, Paryżu, Londynie, Tokio, Seulu i Warszawie.

- Marko Mustonen, Finlandia (ur. 5 marca 1984 r. w Vantaa) - gry na fortepianie uczył się m.in. pod kierunkiem Bernarda Ringeissena. Studiuje w Akademii Muzycznej im. Jeana Sibeliusa w Helsinkach. Laureat konkursów w Finlandii. Nagrodzony za interpretację utworów Fryderyka Chopina w konkursie Helmi Vesa w 1999 r. Występował w m.in. w Paryżu, Wiedniu i Chicago. Grał m.in. z fińską Radiową Orkiestrą Symfoniczną.

- Rieko Nezu, Japonia (ur. 23 grudnia 1980 r. w Chiba) - ukończyła Narodowy Uniwersytet Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio, w którym kształciła się m.in. pod kierunkiem Haliny Czerny-Stefańskiej. Obecnie odbywa studia podyplomowe pod kierunkiem Ewy Pobłockiej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest laureatką czwartej nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Igancego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2004 r.). Laureatka konkursów pianistycznych w Japonii i Szwecji. Koncertowała w Japonii i Polsce.

- Miku Omine, Japonia (ur. 21 września 1981 r. na Okinawie) - absolwentka Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Piotra Palecznego. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Arthur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy (2000 r. - pierwsza nagroda) i Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Sebastian (2003 r. - pierwsza nagroda). Brała udział w wielu festiwalach muzycznych: Forum Chopinowskim we Wrocławiu, Festiwalu im. Paderewskiego w Tarnowie, World Piano Festival w Tokio i Quincena Musical w San Sebastian. Koncertowała jako solistka i z orkiestrami w Japonii, Polsce, USA, Belgii, Hiszpanii i Kuwejcie. - Yuma Osaki, Japonia (ur. 5 września 1981 r. w Ibaraki) - absolwentka Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio. Ukończyła też Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse w Paryżu. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.
w Hamamatsu (1997 r. - pierwsza nagroda), w Genewie (2002 r. - trzecia nagroda) i w Leeds (2003 r. - trzecia nagroda). Występowała na festiwalach muzycznych oraz w licznych koncertach jako solistka i z orkiestrami symfonicznymi (m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia) na terenie Japonii i w wielu krajach Europy.

- Esther Park, USA (ur. 7 sierpnia 1984 r. w Pusan, Korea Płd.) - studentka Juilliard School w Nowym Jorku. Laureatka wielu konkursów w USA, m.in. LII Kosciuszko International Piano Competition, Gina Bachauer Piano Competition, Van Cliburn-TCU Institute Young Artist Competition, VI Paderewski International Piano Competition. Otrzymała nagrodę prezydenta USA Billa Clintona. Występowała na festiwalach m.in. w Izraelu, a także jako solistka i z orkiestrami - m.in. w Polsce, USA, Kanadzie, Rosji, Izraelu i we Włoszech.

- Takashi Sato, Japonia (ur. 18 sierpnia 1983 r. w Akita) - student Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio. Jest laureatem pierwszych nagród Studenckich Konkursów Muzycznych w Japonii (1995, 1997, 2001 r.). W 2003 r. odbył tournee koncertowe w Anglii z orkiestrą uniwersytetu tokijskiego i wystąpił w Tokio z recitalem chopinowskim, za który otrzymał nagrodę japońskiego Towarzystwa Chopinowskiego. Występował w wielu miastach Japonii.

- Shohei Sekimoto, Japonia (ur. 10 kwietnia 1985 r. w Osace) - absolwent wydziału muzyki Uniwersytetu Toho w Tokio. Studia kontynuuje w Ecole Normal de Musique Alfred Cortot w Paryżu. Jest laureatem wielu konkursów w Japonii, m.in. Azjatyckiego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego (pierwsza nagroda w 2000 i w 2005 r.). Zdobył drugą nagrodę w konkursie "Citta di Cantu" we Włoszech. Występował w salach koncertowych w Nowym Jorku (Carnegie Hall i Steinway Hall), w Paryżu i wielu miastach Japonii.

- Yeol-Eum Son, Korea Płd. (ur. 2 maja 1986 r. w Wonjusi) - studentka Koreańskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Seulu. Laureatka drugiej nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Młodych Muzyków w St. Petersburgu (1997) oraz pierwszych nagród, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Oberin (1999) i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Giana Battisty Viottiego w Vercelli (2002 r.). Koncertowała jako solistka, a także z wieloma orkiestrami filharmonicznymi, m.in. w Seulu i Tokio. W 2004 r. odbyła tournee koncertowe po Azji z New York Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Lorina Maazela.

- Ingolf Wunder, Austria (ur. 8 września 1985 r. w Klagenfurcie) - absolwent Konserwatoriów Muzycznych w Klagenfurcie i Linzu. Student Universitaet fuer Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Laureat pierwszych nagród wielu konkursów muzycznych, m.in. we Włoszech, Niemczech, Austrii i Francji.

- Nobuyuki Tsujii, Japonia (ur. 13 września 1988 r. w Tokio) - student Wyższej Szkoły Muzycznej w Tokio. Laureat licznych konkursów pianistycznych w Japonii. Koncertował jako solista i z orkiestrami w wielu miastach Japonii, w Nowym Jorku (Carnegie Hall), Paryżu i Moskwie.

- Takashi Yamamoto, Japonia (ur. 12 kwietnia 1983 r. w Nagano) - absolwent wydziału muzyki Uniwersytetu Toho w Tokio, uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Obecnie studiuje w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu Piotra Palecznego. Zdobył trzecią nagrodę w LVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Praska Wiosna". Laureat piątej nagrody VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2004).

Podziel się opinią

Share

d2le7r8

d2le7r8
d2le7r8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów