Trwa ładowanie...

600 tys. zł na wymianę kamer na INEA Stadionie w Poznaniu. Zapłaci miasto

25 z ok. 200 kamer monitoringu na poznańskim stadionie nie działa. Dostawca odmawia ich wymiany w ramach gwarancji, więc pieniądze na ten cel przekazano z budżetu miasta, a sprawa znajdzie finał w sądzie.

600 tys. zł na wymianę kamer na INEA Stadionie w Poznaniu. Zapłaci miastoŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d440s9w
d440s9w

Zbudowany na Euro 2012 stadion przy ul. Bułgarskiej ma swojego operatora, którym jest konsorcjum KKS Lech Poznań i Marcelin Management, ale zgodnie z umową to miasto jako właściciel odpowiada za wszelkie większe remonty i naprawy, m.in. kamer monitoringu, których na obiekcie jest około 200.

- Kamery co jakiś czas się psują i do tej pory były na bieżąco naprawiane w ramach gwarancji. Ponieważ w maju mijał ich trzyletni okres gwarancyjny, zleciliśmy ich dokładną inwentaryzację, która wykazała, że 25 kamer trzeba wymienić – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Błażej Daracz, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Niestety, dostawca odmówił wymiany, dlatego sprawę rozstrzygnie sąd – dodaje.

Do czasu ogłoszenia wyroku kamery na stadionie muszą jednak działać, inaczej obiekt może zostać niedopuszczony do użytku ze względu na niespełnianie wymogów bezpieczeństwa. Na razie miasto radzi sobie w ten sposób, że wypożycza kamery na najbliższe mecze Lecha Poznań, m.in. na środowe spotkanie eliminacji Ligi Mistrzów z FK Sarajewo, które będzie wydarzeniem o podwyższonym stopniu ryzyka. To jednak rozwiązanie tymczasowe.

- Podczas ostatniej sesji poznańscy radni zdecydowali o przekazaniu 600 tys. zł na zakup nowych kamer ze środków pochodzących z budżetu miasta. Oczywiście miasto będzie domagało się przed sądem zwrotu wydanej sumy od dostawcy kamer – mówi Daracz.

W tej chwili trudno jednak powiedzieć, kiedy można się spodziewać zakończenia procesu sądowego w tej sprawie.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d440s9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d440s9w
Więcej tematów