Trwa ładowanie...
d1ygdk3

60 zatrzymanych i 20 rannych w stolicy po finale mundialu

Ponad 60 zatrzymanych i co najmniej 20 rannych - to bilans zamieszek, do których doszło w Buenos Aires po przegranej Argentyny z Niemcami w finałowym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii - podały lokalne media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
60 zatrzymanych i 20 rannych w stolicy po finale mundialu
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1ygdk3

Mimo niekorzystnego dla Argentyny wyniku meczu, tysiące kibiców zebrały się pod Obeliskiem, który jest ikoną miasta i tradycyjnym miejscem zgromadzeń, by świętować odważną grę swoich piłkarzy na mundialu.

Pokojowy wiec zakłóciła grupa wandali, z których wielu miało zakryte twarze i było pijanych. Atakowali oni pojazdy telewizyjne, niszczyli sklepowe witryny i latarnie oraz obrzucali kamieniami i płytami chodnikowymi funkcjonariuszy.

W odpowiedzi policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciwko agresywnym młodym ludziom, zmuszając ich do opuszczenia placu. Źródła w policji podały, że większość rannych stanowią policjanci.

W niedzielę piłkarze Niemiec po raz czwarty w historii zdobyli mistrzostwo świata. Na legendarnej Maracanie w Rio de Janeiro pokonali po dogrywce Argentyńczyków 1:0.

d1ygdk3

Podziel się opinią

Share
d1ygdk3
d1ygdk3
Więcej tematów