Trwa ładowanie...
dwx68wd
dwx68wd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

60 tys. ludzi uciekło przed walkami wrogich grup dżihadystów

Co najmniej 60 tys. ludzi musiało w ostatnich dniach opuścić domy z powodu zaciętych walk między wrogimi ugrupowaniami dżihadystycznymi we wschodniej prowincji Syrii, Dajr az-Zaur - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwx68wd

Tego dnia nasiliły się walki między syryjskim odgałęzieniem Al-Kaidy, Frontem al-Nusra, a dżihadystycznym Islamskim Państwem Iraku i Lewantu (ISIL).

Stało się tak mimo wystosowania dzień wcześniej przez przywódcę Al-Kaidy Ajmana al-Zawahiriego apelu, w którym wzywał do zaprzestania bratobójczych walk.

Od stycznia w bratobójczej walce, przede wszystkim między Frontem al-Nusra i Islamskim Państwem Iraku i Lewantu, zginęły tysiące ludzi na północy Syrii, która nie podlega kontroli władz w Damaszku.

dwx68wd

Rywalizacja między ugrupowaniami sięga ubiegłego roku, kiedy to Zawahiri oskarżył ISIL o stosowanie przemocy wobec ludności cywilnej i innych rebeliantów walczących z reżimem Baszara el-Asada; polecił, aby ugrupowanie ograniczyło działalność do Iraku.

Zawahiri określił Front al-Nusra jako oficjalną filię Al-Kaidy w Syrii, w wyraźny sposób umniejszając rolę Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu.

dwx68wd

Podziel się opinią

Share

dwx68wd

dwx68wd
Więcej tematów