Trwa ładowanie...
d2zjwju
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

6 posłów SLD ukaranych po wstrzymaniu się od głosu ws. immunitetu Kamińskiego

Sześcioro posłów SLD, którzy wstrzymali się w głosowaniu ws. uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu (PiS) ukaranych zostało naganą - poinformował rzecznik SLD Dariusz Joński. Sojusz chce powołania komisji śledczej do zbadania działalności CBA w czasie, gdy Biurem kierował Kamiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Mariusz Kamiński
Poseł PiS Mariusz Kamiński (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2zjwju

We wtorkowym głosowaniu Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Kamińskiemu. Wnioskowała o to Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która chciała postawić b. szefowi CBA zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych Biura w czasach, kiedy nim kierował.

W SLD za uchyleniem immunitetu głosowało 19 posłów, nikt nie był przeciw, wstrzymało się 6 posłów Sojuszu, m.in. Cezary Olejniczak, Ryszard Zbrzyzny i Stanisława Prządka.

W środę - jak poinformował Joński na briefingu - prezydium klubu zdecydowało o ukaraniu tych posłów naganą. - To jest niewątpliwie żółta kartka dla tych posłów - powiedział rzecznik SLD.

d2zjwju

Z kolei szef partii Leszek Miller poinformował, że Sojusz przygotuje wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej do zbadania działalności CBA w czasach, kiedy kierował nim Kamiński. Zdaniem Millera proces rozliczania "patologii IV RP" nigdy nie został przeprowadzony właściwie. We wtorek w Sejmie mieliśmy przykład odwrotu od zamiaru przeprowadzenia takiego rozliczenia - mówił.

Miller podkreślił, że SLD był jedynym klubem, który nie głosował za powołaniem CBA, "uznając od początku, że była to policja polityczna". Według niego, działalność CBA w czasach, gdy Biurem kierował Kamiński, "potwierdziła te opinie" i w związku z tym zasadność wniosku o powołanie komisji śledczej "jest oczywista".

d2zjwju

Podziel się opinią

Share

d2zjwju

d2zjwju
Więcej tematów