Trwa ładowanie...
d5sq4si

50-letni fotograf oskarżony o wielokrotny gwałt

Prokuratura w Pruszczu Gdańskim oskarżyła 50-letniego fotografa o wielokrotny gwałt na 20-latce, którą - pod pretekstem sesji fotograficznej - zwabił do mieszania i przetrzymywał dwa dni. Mężczyzna miał też dopuścić się innej czynności seksualnej wobec kobiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
50-letni fotograf oskarżony o wielokrotny gwałt
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d5sq4si

Za czyny ujęte w sporządzonym właśnie akcie oskarżenia mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia - powiedziała prokurator rejonowa w Pruszczu Gd. Teresa Rutkowska-Szmydyńska.

Do uwięzienia 20-latki doszło na początku sierpnia br. Zainteresowana pozowaniem do zdjęć kobieta nawiązała kontakt z mężczyzną za pośrednictwem jednego z portali internetowych. 50-latek, który podawał się za zawodowego fotografa, zaproponował dziewczynie udział w sesji fotograficznej o charakterze erotycznym, za którą miała otrzymać wynagrodzenie.

Z ustaleń prokuratury wynika, że gdy kobieta zjawiła się w Straszynie, gdzie mieściło się studio fotograficzne mężczyzny, ten zabrał jej telefon komórkowy i - używając przemocy oraz gróźb - wielokrotnie ją zgwałcił. Napastnik przetrzymywał kobietę przez dwa dni, po czym pozwoli jej opuścić mieszkanie.

d5sq4si

Zdaniem śledczych ten sam mężczyzna latem ub.r. dopuścił się też innej czynności seksualnej wobec kobiety. Jej sprawą prokuratura zajmowała się wcześniej, wówczas jednak śledztwo umorzono. Wznowiono je, doszukawszy się nowych dowodów.

Jak poinformowała Rutkowska-Szmydyńska, mężczyzna nie przyznał się do winy: złożył wyjaśnienia, w których przedstawił własną wersję zdarzeń, prokuratora nie dała jej jednak wiary.

50-latek został także oskarżony o pięć wyłudzeń. Mężczyzna, korzystając z danych znajomych, miał wystawić w jednym z aukcyjnych serwisów internetowych kilka przedmiotów, w tym aparaty fotograficzne. Kupcy nie otrzymali jednak towaru, za który zapłacili.

d5sq4si

Podziel się opinią

Share
d5sq4si
d5sq4si
Więcej tematów