WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pakistan
29-10-2007 (07:15)

50-60 rebeliantów zginęło w walkach w dolinie Swat w Pakistanie

Armia pakistańska poinformowała
w poniedziałek rano o zwycięskiej bitwie stoczonej z rebeliantami
islamskimi w dolinie Swat na północnym zachodzie Pakistanu. Zabito
- jak podano - około 50-60 bojowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Według informacji podanych przez rzecznika armii generała Waheeda Arshada, bitwa rozegrała się w niedzielę i wzięły w niej udział jednostki wojska, policji i korpusu ochrony granic.

Bezpośrednio po bitwie - podają w poniedziałek anonimowi urzędnicy Ministerstwa Obrony w Islamabadzie - rebelianci wystąpili z propozycją rozejmu. Nie jest znana reakcja dowództwa armii na propozycję.

Malownicza dolina Swat, położona w górach na wstrząsanym walkami pograniczu z Afganistanem, jest widownią wzmożonej działalności protalibskich oddziałów zbrojnych od czasu ogłoszenia przez ich przywódcę Maulanę Fazlullaha wezwania do dżihadu, czyli "świętej wojny". Protalibski mułła - kierujący ugrupowaniem o nazwie Tehrik Nifaz-e-Sharia Mohammedi (Ruchu na rzecz Ustanowienia Praw Islamu) - chce także wprowadzenia prawa islamskiego na pogranicznych terenach plemiennych.

WP

Oddziały armii pakistańskiej rozpoczęły ofensywę przeciwko bojówkom islamskim po czwartkowym zamachu w Swat, w niespokojnej Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej, przy granicy z Afganistanem. W ataku zginęło tu w czwartek co najmniej 21 osób. Celem był konwój wojsk ochrony pogranicza.

Polub WP Wiadomości
WP
WP