Trwa ładowanie...
31-07-2015 17:45

400 kg kokainy znaleziono na terenie niemieckich supermarketów

Co najmniej 400 kg kokainy, wartej kilkadziesiąt milionów euro, odkryto na terenie kilku supermarketów na północy Niemiec - poinformował Urząd Kryminalny landu Dolna Saksonia. To prawdopodobnie największe znalezisko tego typu w kraju od 2010 roku.

Share
400 kg kokainy znaleziono na terenie niemieckich supermarketówŹródło: Fotolia, fot: Heiko Barth
dlv2obb

Pierwsze paczki z podejrzanym białym proszkiem, schowane w skrzynkach z bananami, odkryli w środę pracownicy supermarketu w Brunszwiku. Zaalarmowane służby przeszukały tysiące skrzynek z owocami pochodzącymi z tego samego transportu z Ameryki Południowej. Narkotyki znaleziono w pięciu kolejnych supermarketach, a w Hamburgu, gdzie znajduje się międzynarodowy port, sprawdzane są magazyny.

Skonfiskowana kokaina jest bardzo wysokiej jakości, a jej wartość szacuje się na kilkadziesiąt milionów euro - podał Urząd Kryminalny Dolnej Saksonii.

W maju blisko 400 kg kokainy, schowanej wśród importowanych bananów, znaleziono w kilkunastu supermarketach sieci Aldi w Berlinie i kraju związkowym Brandenburgia.

dlv2obb

W kwietniu 2010 roku w hamburskim porcie odkryto 1300 kg kokainy, schowanej w pochodzącym z Paragwaju kontenerze z brykietem drzewnym.

Agencja dpa przypomina, że kartele narkotykowe często wykorzystują morskie transporty żywności, by przy okazji dostarczać własne "produkty" z krajów Ameryki Południowej i Środkowej do Europy. Najczęściej pośrednik odbiera trefny transport w którymś z dużych europejskich portów, np. w Rotterdamie lub Hamburgu. Wystarczy jednak, że dostawa się opóźni lub wydarzy się coś niespodziewanego by handlarze stracili kontrolę nad transportem i narkotyki trafiają wówczas w inne miejsca.

dlv2obb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlv2obb
Więcej tematów