Trwa ładowanie...

4 lipca w USA. Donald Trump łamie wieloletnią tradycję w Dzień Niepodległości, a Małgorzata Godlewska śpiewa hymn USA

4 lipca w USA, to obok listopadowego Święta Dziękczynienia najważniejszy dzień w kalendarzu każdego Amerykanina. Właśnie 4 lipca w USA obchodzony jest Dzień Niepodległości. Życzenia z okazji tego święta płyną z całego świata. 4 lipca hymn USA zaśpiewała Małgorzata Godlewska. Głośno jest również o zmianie w obchodach, wprowadzonej przez Donalda Trumpa.

4 lipca w USA. Donald Trump łamie wieloletnią tradycję w Dzień Niepodległości, a Małgorzata Godlewska śpiewa hymn USAŹródło: Wikimedia Commons CC BY
dlwm103

4 lipca w USA. Jak Dzień Niepodległości obchodzą Amerykanie?

Dzień Niepodległości obchodzony jest w USA 4 lipca od 1777 roku. Jest on pamiątką podpisanej rok wcześniej Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, dzięki której kolonie odłączyły się od Wielkiej Brytanii.

Oficjalnie 4 lipca w USA został uznany przez Kongres za dzień wolny od pracy w 1870 roku.

W ramach obchodów Dnia Niepodległości 4 lipca w USA odbywają się liczne festyny i parady. Z okazji rocznicy podpisania Deklaracji niepodległości o północy w każdym stanie USA wykonywana jest salwa honorowa.

dlwm103

Najbardziej widowiskowym elementem obchodów 4 lipca w USA są pokazy sztucznych ogni. Najhuczniejsze widowisko organizowane jest w Nowym Jorku. Tylko w ten jeden dzień w powietrze wystrzeliwane jest ok. 20 ton fajerwerków.

Dzień Niepodległości USA jest świętem bardzo rodzinnym. Tego dnia bliscy spotykają się we własnym gronie, niejednokrotnie przemierzając tysiące kilometrów. Popularne jest też wspólne grillowanie.

4 lipca w USA. Donald Trump łamie tradycję

4 lipca, z okazji Dnia Niepodległości, prezydent USA Donald Trump organizuje w Białym Domu piknik, w którym uczestniczą zaproszeni goście, a także pracownicy administracji. Podobne imprezy urządzali również jego poprzednicy. Wydarzenie w Białym Domu uwieczni pokaz fajerwerków. W tym roku ma on być wyjątkowo spektakularny.

Donald Trump z okazji tegorocznego Dnia Niepodległości złamał tradycję. 4 lipca w Waszyngtonie odbyła się defilada wojskowa z udziałem amerykańskich czołgów i myśliwców. Dodatkowo podczas przemówienia przy pomniku Lincolna prezydentowi towarzyszyła gwardia honorowa i kompania reprezentacyjna. Dotychczas wojsko nie brało udziału w oficjalnych obchodach Dnia Niepodległości.

4 lipca w USA. Małgorzata Godlewska śpiewa hymn USA

Dzień Niepodległości USA postanowiła uczcić również Małgorzata Godlewska. Celebrytka chwaląca się zdolnościami wokalnymi po odśpiewaniu kolęd i hymnu Polski postanowiła wykonać coś specjalnego dla Amerykanów. 4 lipca odśpiewała hymn USA, a nagranie opublikowała w serwisie YouTube.

dlwm103
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlwm103
Więcej tematów