Trwa ładowanie...
d1ee2hn

4. Bieg Niepodległości w Poznaniu. Jaka będzie trasa biegu?

11 listopada na ulicach Poznania po raz czwarty odbędzie się Bieg Niepodległości. Dowiedz się, jaka będzie trasa biegu. Ilu będzie uczestników?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4. Bieg Niepodległości w Poznaniu. Jaka będzie trasa biegu?
4. Bieg Niepodległości w Poznaniu. Jaka będzie trasa biegu? (East News, Fot: Dawid Tatarkiewicz/East News)
d1ee2hn

Bieg Niepodległości 2019 w Poznaniu. Kiedy zacznie się wyścig? Ilu będzie uczestników?

4. Bieg Niepodległości w Poznaniu zacznie się w poniedziałek 11 listopada o 11:11. Uczestnicy przemierzą 10–kilometrową trasę wokół Parku Cytadela.

W zeszłorocznej edycji Biegu Niepodległości wzięło udział aż 22,5 tysiąca osób, ponad dwa razy więcej niż w latach wcześniejszych. Rekordowa liczba uczestników wynikała z setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 15 tysięcy uczestników. Zapisów można dokonać na stronie organizatora.

d1ee2hn

Poznański Bieg Niepodległości, dzięki wysokiej frekwencji w 2018 roku, stał się największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Dostał się do elitarnego grona 20 największych na świecie biegów miejskich na dystans przynajmniej 10 kilometrów.

Bieg Niepodległości 2019 w Poznaniu. Siedem fal, siedem powstań

11 listopada to okazja do uczczenia powstańców i bojowników o wolność. Uczestnicy biegu wystartują w siedmiu falach, upamiętniających siedem powstań. Oto ich lista:

  • 1. Fala Powstańców Kościuszkowskich – 1794 r.
  • 2. Fala I Powstańców Wielkopolskich – 1806 r.
  • 3. Fala Powstańców Listopadowych – 1830 r.
  • 4. Fala Powstańców Krakowskich – 1846 r.
  • 5. Fala Powstańców Poznańskich – 1848 r.
  • 6. Fala Powstańców Styczniowych – 1863 r.
  • 7. Fala II Powstańców Wielkopolskich – 1918 r.
d1ee2hn

Bieg Niepodległości 2019 w Poznaniu. Jaka będzie trasa?

4. poznański Bieg Niepodległości rozpocznie się na Alei Niepodległości, na wysokości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Meta znajdzie się na tej samej ulicy, przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2. Przedstawiamy pełną trasę:

Al. Niepodległości (przy ul. Cichej) – Ul. Przepadek – Al. Armii "Poznań" – ul. Księcia Mieszka I – Al. Solidarności – ul. Murawa – ul. Słowiańska – ul. Szelągowska – ul. Winogrady – ul. Za Cytadelą – Al. Armii "Poznań" – Al. Niepodległości (przy ul. Cichej)

Wszyscy, którzy dobiegną do mety Biegu Niepodległości, otrzymają statuetkę husarza, rogal świętomarciński i pamiątkową czapkę w barwach narodowych. Tuż po biegu rozpocznie się korowód przebierańców na ulicy Święty Marcin.

d1ee2hn

Podziel się opinią

Share
d1ee2hn
d1ee2hn
Więcej tematów