Trwa ładowanie...
d2kp0vn

36 milionów złotych na budowę infrastruktury Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

36 milionów złotych - na taką kwotę opiewa kontrakt, dzięki któremu zostanie wybudowana infrastruktura, umożliwiająca dojazd do nowych stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Share
d2kp0vn

Do końca września 2015 roku mają powstać trzy nowe stacje Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Rozpoczęta inwestycja ma na celu integrację kolejki z resztą transportu miejskiego.

Projekt będzie realizowany w trzech etapach. Jako pierwszy zostanie wybudowany dojazd do przystanku PKM Jasień, węzeł integracyjny i pomieszczenia socjalne. Do przystanku "Jasień" prowadzić będą drogi dojazdowe z chodnikami i ścieżkami rowerowymi od ul. Kartuskiej (wzdłuż planowanej ul. Gronostajowej i Nowej Myśliwskiej), Myśliwskiej oraz Jasieńskiej. Powstaną tam również zatoki autobusowe i miejsca postojowe dla 82 aut i 32 rowerów oraz budynek socjalny i toaleta publiczna.

W dalszej kolejności do użytku zostanie oddana trasa dojazdowa do przystanku PKM Kiełpinek wraz z węzłem drogowym. Przy "Kiełpinku" przebudowana zostanie ulica Szczęśliwa. Również tutaj zbudowana zostanie pętla autobusowa oraz parking o takich samych parametrach jak w przypadku Jasienia.

Jako ostatnia rozpocznie się budowa węzła integracyjnego przystanku PKM Brętowo, gdzie zostaną zlokalizowane miejsca parkingowe na 19 aut i 32 rowery. Koszt prac wyniesie 36,3 mln zł. Mają one zostać ukończone na tyle szybko, by w momencie uruchomienia kolejki — w drugiej połowie 2015 r. - z infrastruktury towarzyszącej mogli korzystać pasażerowie.

d2kp0vn

Podziel się opinią

Share
d2kp0vn
d2kp0vn
Więcej tematów