Trwa ładowanie...
pis

"340 projektów ustaw pokazuje skuteczność PO i PSL"

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski
poinformował, że od początku kadencji do Sejmu trafiło
340 projektów ustaw, z czego ponad 130 zostało uchwalonych, dwie
ustawy zawetował prezydent Lech Kaczyński, a jedna trafiła do
Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Chlebowskiego liczby te pokazują "skuteczność rządzenia rządu PO i PSL".

Share
"340 projektów ustaw pokazuje skuteczność PO i PSL"
Źródło: PAP
d1f6yiz

Wierzę, że przy uchwalaniu dobrych projektów ustaw, zarówno tych zgłaszanych przez rząd, jak i klub parlamentarny, PO będzie miała po swojej stronie opinię publiczną. Mam nadzieję, że to będzie ta dodatkowa presja zawsze wtedy, kiedy Grzegorz Napieralski i Lech Kaczyński będą się wahać - podkreślił Chlebowski.

Szef klubu PO przyznał, że być może wśród złożonych projektów nie było przełomowych i kluczowych, ale posłowie pracowali już m.in. nad zmianami w prawie podatkowym, spółdzielczym, ustawie akcyzowej, o VAT, w sprawie rynków kapitałowych.

W ocenie Chlebowskiego, współpraca jego partii z koalicyjnym PSL jest znakomita. Nie ma mowy o żadnym konflikcie, żadnej bucie, czy zmianie stanowisk z jednej, czy drugiej strony - podkreślił. Polityk PO odniósł się w ten sposób publikacji "Dziennika", który napisał, że w Platformie narasta rozczarowanie koalicjantem, z powodu nagłych zmian stanowiska i wycofywania się ludowców z wcześniej podjętych ustaleń.

Nie ma konfliktu, który dzieli koalicjantów - jeżeli partnerzy rozmawiają, szukają kompromisu. Współpracę z PSL oceniam bardzo wysoko - dodał Chlebowski.

d1f6yiz

Podziel się opinią

Share
d1f6yiz
d1f6yiz
Więcej tematów