Trwa ładowanie...
d1iqnnx

34-latek zmarł w nagrzanym aucie. W środku mogło być nawet 60-70 st.

34-latek ze Starogardu Gdańskiego zmarł po kilku godzinach spędzonych w rozgrzanym samochodzie. Najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu - informuje TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
34-latek zmarł w nagrzanym aucie. W środku mogło być nawet 60-70 st.
(WP.PL)
d1iqnnx

Mężczyzna zasnął na tylnej kanapie samochodu swojej koleżanki. Auto przez kilka godzin stało zaparkowane w centrum Starogardu Gdańskiego. Temperatura na zewnątrz przekraczała 30 st., więc w środku mogło być nawet 60-70 st. Około godziny 16.00 kobieta przyszła przeparkować samochód. 34-latek już nie żył.

Mężczyzna prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu i według śledczych to przyczyniło się do jego śmierci. Dokładne przyczyny śmierci ustali sekcja zwłok.

W połowie czerwca w Rybniku w wyniku udaru cieplnego zmarła trzylatka, którą ojciec zostawił na kilka godzin w samochodzie. Na początku lipca policjanci z Sanoka uratowali 4-letnią dziewczynkę, pozostawioną w aucie na parkingu w centrum miasta.

d1iqnnx

Zamknięte wnętrze samochodu to swoisty akumulator ciepła. Szyby przepuszczające promieniowanie słoneczne, nie tylko to widzialne, ale i podczerwone, które odpowiada za wzrost temperatury są również izolatorem w skutek czego ciepło zatrzymywane jest w środku pojazdu.

Zobacz również film z kampanii społecznej "One Decision"

d1iqnnx

Podziel się opinią

Share

d1iqnnx

d1iqnnx
Więcej tematów