Trwa ładowanie...
09-09-2014 13:43

30 mln zł za rewitalizację budynków Muzeum Śląskiego. Ministerstwo da 10 mln zł

W nowej siedzibie Muzeum Śląskiego podpisano umowę na dofinansowanie projektu rewitalizacji zabytkowych budynków wraz z przyległym terenem dawnej kopalni Katowice. Ministerstwo da 10 mln zł.

Share
30 mln zł za rewitalizację budynków Muzeum Śląskiego. Ministerstwo da 10 mln złŹródło: Materiały prasowe
d2833rl

Muzeum Śląskie może sobie pogratulować sukcesu: udało się pozyskać wszystkie potrzebne środki na realizację projektu „Rewitalizacja zabytkowych budynków Łaźni Głównej i Stolarni wraz z przyległym terenem dawnej kopalni Katowice i budową niezbędnej infrastruktury na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach".

Dzięki temu obszar nowej siedziby MŚ powiększy się o kolejne tereny poprzemysłowe po dawnej Kopalni Węgla Kamiennego. Zrewitalizowane zostaną dwa budynki pokopalnianych Łaźni Głównej i Stolarni i ich otoczenie. Oprócz tego wybudowany zostanie parking dla samochodów osobowych i autokarów.

W poniedziałek prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisała umowę na dofinansowanie projektu. W zeszłym roku został on zgłoszony do konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" i został wybrany do realizacji.

d2833rl

W uroczystości udział wzięli także Mirosław Sekuła, Marszałek Województwa Śląskiego, Piotr Uszok, Prezydent Katowic oraz Jens Christian Eldal z Norwegian Institute for Cultural Heritage Research.

- Województwo śląskie słynie już z dbałości o dziedzictwo poprzemysłowe. Jak nikt inny w Polsce rozumiemy i doceniamy wartość industrialnej historii, a także potrafimy wykrzesać z niej potencjał dla budowania nowoczesnych, atrakcyjnych i pożytecznych miejsc obcowania z kulturą - mówił podczas poniedziałkowego spotkania marszałek Sekuła.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 30 mln zł. Środki przeznaczone przez Ministerstwo z funduszu norweskiego to 10 mln zł, miasto Katowice dofinansuje projekt kwotą 7 mln zł. Pozostałe 13 mln zł pochodzi z budżetu województwa.

d2833rl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2833rl
Więcej tematów