Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

3,5 miliona ludzi na świątecznej paradzie w Nowym Jorku

Kilkadziesiąt rydwanów, 1600 cheerleaderek i tancerzy, 11 orkiestr dętych i 900 klownów uczestniczyło w tradycyjnej, już 87. paradzie organizowanej w Nowym Jorku w Święto Dziękczynienia przez dom handlowy Macy's. Widowisku przyglądało się 3,5 miliona ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Snoopy
Snoopy (AFP, Fot: Neilson Barnard)
Qaqwqwrqw

Na czele parady jechała brygada motocyklowa nowojorskiej policji. W ślad za nią ruszyły barwne postaci w kostiumach z bajek. Wielką atrakcją parady było też jak co roku ponad 50 gigantycznych balonów z postaciami z popularnych bajek i kreskówek.

Nad ulicami i placami miasta niemal pięciokilometrową trasą od Central Park przez Columbus Circle, Times Square, Avenue of Americas aż po siedzibę Macy's przy Herald Square i 34 Ulicy szybowały witane owacyjnie Myszka Miki, żaba Kermit, piesek Snoopy, postaci z japońskiej kreskówki Hello Kitty, a także Jeż Sonic - pierwsza postać z gier wideo zaprezentowana na paradzie.

Jak zwykle supergwiazdą widowiska był Santa Claus (święty Mikołaj), który zainaugurował świąteczny sezon.

Qaqwqwrqw

Pogoda była tego dnia piękna, słoneczna, choć chłodna. Organizatorom najbardziej jednak spędzał sen z powiek zapowiadany w prognozach wiatr, mogący zagrozić balonom. Ostatecznie trzeba było do połowy ograniczyć wysokość, na której zazwyczaj szybują.

Oko przyciągały wymyślne, bogato dekorowane rydwany. Jechali nimi m.in. popularni piosenkarze prezentujący swój repertuar, w tym Kellie Pickler i Gavin de Graw, Jimmy Fallon, zespół Florida Georgia Line. Na innych witali publiczność słynni sportowcy, a także Miss America Nina Davuluri.

Ulicami maszerowały orkiestry ze szkół średnich i college'ów. Niektóre przybyły z odległych stanów, jak Oklahoma, Illinois i Floryda. Widzów zabawiali też klowni.

Szczęśliwcy, którym udało się zdobyć miejsce przed siedzibą Macy's, mogli podziwiać fragmenty spektakli z Broadwayu, takich jak "Motown", "Matilda" i "Kopciuszek".

Qaqwqwrqw

Według nowojorskich mediów paradzie przyglądało się 3,5 miliona widzów. 50 milionów innych obejrzało ją podczas bezpośrednich transmisji telewizyjnych.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw