Trwa ładowanie...

25 lat więzienia za zabicie żony i ranienie córeczki

Na 25 lat więzienia skazał sąd Jacka G., który przed rokiem w podczęstochowskiej Wrzosowej zabił swoją żonę i ranił 15-miesięczną córeczkę. Sąd zastrzegł, że o warunkowe zwolnienie mężczyzna będzie mógł się ubiegać najwcześniej po 20 latach.

Share
25 lat więzienia za zabicie żony i ranienie córeczki
Źródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d3wjrdj

Wyrok ogłoszony przed Sądem Okręgowym w Częstochowie jest nieprawomocny. Ten sam mężczyzna już wcześniej był karany za znęcanie się nad rodziną.

Do zbrodni doszło 23 stycznia 2013 r. Wieczorem na policję zadzwoniła kobieta, która coraz słabszym głosem mówiła, że umiera, bo właśnie zamordował ją mąż. Policjanci na miejscu zastali nieżyjącą już 37-letnią Wiolettę G. z licznymi ranami, zadanymi nożem, oraz płaczącą 15-miesięczną dziewczynkę. Także dziecko było ranne, na szczęście niegroźnie. Niedługo później w okolicy zatrzymali sprawcę, 47-letniego męża ofiary.

d3wjrdj

Według ustaleń śledztwa, Jacek G. zabił żonę, bo ta w trakcie domowej awantury zagroziła, że zadzwoni na policję. Sprawca zadał jej kilkanaście ciosów nożem. 15-miesięczna córeczka została raniona przypadkowo - zaatakowana matka trzymała ją na rękach. Starsza córka kobiety pobiegła po pomoc do dziadków.

Jacek G. mówił podczas śledztwa, że zareagował tak agresywnie, bo miał już założoną tzw. Niebieską Kartę za znęcanie się nad bliskimi i bał się przyjazdu policji. Przed sądem podkreślił, że nie planował zabójstwa, po prostu emocje wzięły górę.

Jacek G. był już wcześniej karany za znęcanie się nad rodziną. Po zabójstwie lokalna prasa wskazywała, że do zbrodni nie doszłoby, gdyby procedury w polskim wymiarze sprawiedliwości działały sprawniej. W 2012 roku G. został skazany na karę więzienia w zawieszeniu za znęcanie się nad żoną i nastoletnią pasierbicą. Ponieważ nadal stosował przemoc wobec bliskich, w grudniu sąd zdecydował, że należy odwiesić mu jeden z dwóch wyroków w zawieszeniu. Decyzja o odwieszeniu kary uprawomocniła się jednak dopiero 25 stycznia - dwa dni po zabójstwie.

d3wjrdj

Podziel się opinią

Share
d3wjrdj
d3wjrdj
Więcej tematów