Trwa ładowanie...
d1kdswp

25 lat więzienia za uduszenie byłej żony

Na 25 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Szczecinie 54-letniego Krzysztofa J. ze Świnoujścia, oskarżonego o wyjątkowo okrutne zamordowanie swej byłej żony, matki dwojga dzieci. Wyrok nie jest prawomocny.

d1kdswp
d1kdswp

Prokurator wnioskował też, aby oskarżony mógł opuścić więzienie najwcześniej po 20 latach. Sąd wniosek oddalił, m.in. ze względu na wiek oskarżonego.

Krzysztof J. w lutym 1999 r. skazany został prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Świnoujściu za znęcanie się nad żoną na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę. Oskarżony, mimo orzeczonego przed zabójstwem rozwodu, a wcześniej separacji, nadal mieszkał ze swą byłą żoną. Znęcał się, groził i ubliżał, a w końcu maja ub.r. zamordował ją.

Sąd w uzasadnieniu stwierdził, że nie widzi żadnych okoliczności łagodzących. Oskarżony działał z rozmysłem. Czyhał na wracającą do mieszkania byłą żonę, zarzucił jej na głowę worek foliowy i dusił rękoma powodując śmierć. Po zabójstwie sam zawiadomił o zbrodni policję.

Oskarżony w ostatnim słowie stwierdził: Nie mam nic do powiedzenia. Przypuszcza się, że przyczyną zabójstwa mogła być zazdrość. (aka)

d1kdswp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kdswp
Więcej tematów